Connect with us
Londýn

Evropa

Anglie zruší většinu covidových opatření včetně povinných roušek

Anglie zruší většinu covidových opatření včetně povinných roušek

Je už konec pandemie na dohled? Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil, že většina protipandemických opatření v Anglii zaměřených na boj proti aktuální vlně nákazy koronavirem přestane platit ve čtvrtek 27. ledna 2022. Informovala o tom agentura AFP a britská média.

Reklama

Rozhodnutí zrušit pandemická opatření před pár dny avizovalo i Irsko. Ve stejném období loňského roku země naopak zpřísňovaly opatření a zaváděly lockdown.

Žádné roušky

Obyvatelé Anglie tak už nebudou muset nosit roušky v uzavřených místnostech, pracovat z domu, prokazovat se potvrzením o očkování či překonání koronaviru před vstupem do veřejných prostor, například do nočních klubů, přiblížil Johnson v parlamentu v Londýně.

Povinné roušky se ruší i na středních školách či ve veřejné dopravě, uvádí BBC. Stále bude doporučeno jejich nošení v přeplněných uzavřených lokalitách. Firmy budou moci u svých zaměstnanců kontrolovat tzv. COVID pasy i nadále, pokud se tedy rozhodnou toto opatření zachovat.

Vysoká proočkovanost 3. dávkou

Jako důvod uvolnění omezení uvedl Johnson úspěch rozsáhlého vakcinačního programu zaměřeného na podávání třetích dávek. Posilující dávku dostalo podle jeho slov ve Spojeném království již přes 90 procent osob nad 60 let.

Johnson rovněž vyzdvihl, že počet případů klesá a varianta omikron již v zemi podle vědců zřejmě dosáhla svého vrcholu. Zároveň dodal, že pandemie ještě neskončila a omikron není pro každého mírným onemocněním, zejména ne pro ty, kteří nejsou očkováni.

Johnson uvedl, že jeho vláda začne prosazovat dlouhodobou strategii života s COVID-19 a zaměří se na to, jak se v budoucnu vyhnout zavádění restrikcí. Lidi vyzval, aby i během následujících týdnů zůstávali obezřetní.

Zrušení testu po příjezdu

Co se týče podmínek vstupu do země, rovněž by mělo dojít k jejich zmírnění. Konkrétně by se mělo jednat o zrušení povinosti absolvovat test po příjezdu pro plně očkované cestující. Informaci uvedl premiér Boris Johnson, ovšem zatím neupřesnil, kdy k samotnému zrušení dojde.

Akční letenky do Anglie

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru