Connect with us
Londýn

Koronavirus

Anglie, Skotsko a Wales dnes ruší karanténu pro očkované z EU a USA

Anglie, Skotsko a Wales dnes ruší karanténu pro očkované z EU a USA

Plně očkování cestující z EU a USA mohou od 2. srpna přijet do Anglie, Skotska a Walesu i bez povinné izolace, minulý týden o tom rozhodly zákonodárné orgány. Nové opatření platí pro lidi ze zemí, které britská vláda považuje za nízko nebo středně rizikové, tedy aktuálně i Česko.

Reklama

S očkováním bez karantény

Anglie dosud vyžadovala od všech cestujících z České republiky povinnou 10denní karanténu a nutné bylo i dvojité testování po příjezdu do země. Nově se očkovaným ruší jen karanténa. Testování zůstává v platnosti pro všechny i nadále, ovšem s tím rozdílem, že očkovaným již stačí pouze jeden test provedený 2. den po příjezdu. Neočkovaní musí po příjezdu absolvovat karanténu a dvojité testování.

Osoba plně očkovaná 2 dávkami vakcín schválenými evropskou agenturou EMA, SwissMedic pro Švýcarsko a FDA pro USA přicházející do Spojeného království z evropských zemí (kromě Francie), USA a ze států nacházejících se na oranžovém seznamu zemí (včetně ČR) nemusí nastoupit do karantény a nemusí podstoupit PCR test 8. den, pokud od podání druhé dávky uplynulo alespoň 14 dní.

Plně očkované osoby se prokáží potvrzením v písemné nebo digitální formě (například digitálním COVID průkazem EU, tzv. COVID pasem).

Nadále je třeba absolvovat test před odletem

Každá osoba, včetně nezletilých dětí od 11 do 17 let nadále potřebuje negativní test na COVID-19 a to ještě před cestou do Spojeného království. Výjimku mají jen děti do 10 let.

I pro plně očkované nadále platí:

Otestovat se můžete dát nejdříve 3 dny před plánovanou cestou. Například, pokud cestujete v pátek, můžete se dát otestovat v úterý, středu nebo ve čtvrtek. Je třeba prokázat originál testu s výsledkem v angličtině, francouzštině nebo španělštině. Překlad nebude akceptován. Od této povinnosti jsou osvobozeny děti do 11 let. Pokud se výsledkem testu neprokážete, můžete být vyloučeni z přepravy, vstup na palubu vám bude zamítnut.

Každý cestující přijíždějící do Spojeného království má povinnost se registrovat online a vyplnit tzv. passenger locator form. Registrace je možná 48 hodin před plánovaným příjezdem do země.

Akční leteny

Zdroj: bbc.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

USA připravují plán na otevření hranic pro očkované z EU a UK. Mluví se už o listopadu https://t.co/AeTdSr4Il0 #koronavirus7 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus9 hodinami dozadu
Tri Studničky jsou zpět! Luxusní wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 2 590 Kč https://t.co/s1afmEws5g10 hodinami dozadu
Tajemná Praha: Znáte atmosféru a příběhy těchto míst? https://t.co/UrmdGvexpN12 hodinami dozadu
Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě https://t.co/0NpNTeAzqK #novinky13 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 20. 9. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus14 hodinami dozadu
Rozhovor: Se psem na tripu? Důležité je, aby byli člověk i pes stejná krevní skupina https://t.co/jcClVyH7Zc2 dny dozadu
Hra o trůny v Evropě – kam se můžete podívat? https://t.co/zMRoiZcg8i4 dny dozadu
PECKA DNE: 4* pobyt v přírodě Vysokých Tater od 3 690 Kč https://t.co/QcOWBqhkP94 dny dozadu
Chtějí zbourat slavné havajské Schody do nebe na ostrově O’ahu https://t.co/QSrsmNKtB0 #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru