Connect with us
Londýn

Koronavirus

Anglie, Skotsko a Wales dnes ruší karanténu pro očkované z EU a USA

Anglie, Skotsko a Wales dnes ruší karanténu pro očkované z EU a USA

Plně očkování cestující z EU a USA mohou od 2. srpna přijet do Anglie, Skotska a Walesu i bez povinné izolace, minulý týden o tom rozhodly zákonodárné orgány. Nové opatření platí pro lidi ze zemí, které britská vláda považuje za nízko nebo středně rizikové, tedy aktuálně i Česko.

Reklama

S očkováním bez karantény

Anglie dosud vyžadovala od všech cestujících z České republiky povinnou 10denní karanténu a nutné bylo i dvojité testování po příjezdu do země. Nově se očkovaným ruší jen karanténa. Testování zůstává v platnosti pro všechny i nadále, ovšem s tím rozdílem, že očkovaným již stačí pouze jeden test provedený 2. den po příjezdu. Neočkovaní musí po příjezdu absolvovat karanténu a dvojité testování.

Osoba plně očkovaná 2 dávkami vakcín schválenými evropskou agenturou EMA, SwissMedic pro Švýcarsko a FDA pro USA přicházející do Spojeného království z evropských zemí (kromě Francie), USA a ze států nacházejících se na oranžovém seznamu zemí (včetně ČR) nemusí nastoupit do karantény a nemusí podstoupit PCR test 8. den, pokud od podání druhé dávky uplynulo alespoň 14 dní.

Plně očkované osoby se prokáží potvrzením v písemné nebo digitální formě (například digitálním COVID průkazem EU, tzv. COVID pasem).

Nadále je třeba absolvovat test před odletem

Každá osoba, včetně nezletilých dětí od 11 do 17 let nadále potřebuje negativní test na COVID-19 a to ještě před cestou do Spojeného království. Výjimku mají jen děti do 10 let.

I pro plně očkované nadále platí:

Otestovat se můžete dát nejdříve 3 dny před plánovanou cestou. Například, pokud cestujete v pátek, můžete se dát otestovat v úterý, středu nebo ve čtvrtek. Je třeba prokázat originál testu s výsledkem v angličtině, francouzštině nebo španělštině. Překlad nebude akceptován. Od této povinnosti jsou osvobozeny děti do 11 let. Pokud se výsledkem testu neprokážete, můžete být vyloučeni z přepravy, vstup na palubu vám bude zamítnut.

Každý cestující přijíždějící do Spojeného království má povinnost se registrovat online a vyplnit tzv. passenger locator form. Registrace je možná 48 hodin před plánovaným příjezdem do země.

Akční leteny

Zdroj: bbc.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru