Connect with us

Evropa

Víza do Británie: nový systém pro žadatele již funguje, možné žádat i online

Víza do Británie: nový systém pro žadatele již funguje, možné žádat i online

Británie otevřela nový systém pro žadatele o víza na období po brexitu. Cizincům včetně Čechů, kteří chtějí od 1. ledna 2021 pracovat ve Spojeném království, umožňuje požádat o víza online.

Reklama

Žádosti o víza pro kvalifikované pracovníky bude Británie vyhodnocovat na základě bodového systému. Podobný systém již funguje v Austrálii.

Uchazeči o víza pro kvalifikované pracovníky musí prokázat pracovní nabídku od sponzora, který má licenci od britského ministerstva vnitra, dále znalost anglického jazyka na pokročilé úrovni a budoucí roční výdělek nejméně ve výši minimální mzdy.

Víza do Británie stojí stovky eur

Ceny žádostí o víza se budou pohybovat mezi 678,95 EUR a 1567,14 EUR. Od úterý 1. prosince 2020 mohou žádosti o víza podávat i osoby v kategoriích talentů, inovátorů a startupů.

Nová pravidla pro zahraniční studenty jsou platná již od října.

Londýn

Cestování do Británie od 1. října už jen na cestovní pas

Británie vystoupila z EU 31. ledna 2020 a nachází se v tzv. přechodném období, které potrvá do konce tohoto roku. Volný pohyb mezi členskými zeměmi EU a Spojeným královstvím končí 31. prosince 2020 ve 23.00 hodin SEČ.

Od 1. října 2021 nebude při cestách do Velké Británie stačit pouze občanský průkaz, ale bude platit povinnost prokázat se platným cestovním pasem.

Pro turistické cesty nebude nutné žádat o víza do Británie.

Tato povinnost se však nebude uplatňovat na České občany, kteří se včas zaregistrovali do britského systému EU Settlement Scheme, garantující právo pobytu.

Akční letenky do Velké Británie

Zdroj: Denník N

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
3/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw9 hodinami dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus11 hodinami dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus12 hodinami dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky12 hodinami dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus12 hodinami dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus12 hodinami dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a401 dnem dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm1 dnem dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky1 dnem dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru