Connect with us
Londýn

Evropa

Víza do Británie: nový systém pro žadatele již funguje, možné žádat i online

Víza do Británie: nový systém pro žadatele již funguje, možné žádat i online

Británie otevřela nový systém pro žadatele o víza na období po brexitu. Cizincům včetně Čechů, kteří chtějí od 1. ledna 2021 pracovat ve Spojeném království, umožňuje požádat o víza online.

Reklama

Žádosti o víza pro kvalifikované pracovníky bude Británie vyhodnocovat na základě bodového systému. Podobný systém již funguje v Austrálii.

Uchazeči o víza pro kvalifikované pracovníky musí prokázat pracovní nabídku od sponzora, který má licenci od britského ministerstva vnitra, dále znalost anglického jazyka na pokročilé úrovni a budoucí roční výdělek nejméně ve výši minimální mzdy.

Víza do Británie stojí stovky eur

Ceny žádostí o víza se budou pohybovat mezi 678,95 EUR a 1567,14 EUR. Od úterý 1. prosince 2020 mohou žádosti o víza podávat i osoby v kategoriích talentů, inovátorů a startupů.

Nová pravidla pro zahraniční studenty jsou platná již od října.

Londýn

Cestování do Británie od 1. října už jen na cestovní pas

Británie vystoupila z EU 31. ledna 2020 a nachází se v tzv. přechodném období, které potrvá do konce tohoto roku. Volný pohyb mezi členskými zeměmi EU a Spojeným královstvím končí 31. prosince 2020 ve 23.00 hodin SEČ.

Od 1. října 2021 nebude při cestách do Velké Británie stačit pouze občanský průkaz, ale bude platit povinnost prokázat se platným cestovním pasem.

Pro turistické cesty nebude nutné žádat o víza do Británie.

Tato povinnost se však nebude uplatňovat na České občany, kteří se včas zaregistrovali do britského systému EU Settlement Scheme, garantující právo pobytu.

Akční letenky do Velké Británie

Zdroj: Denník N

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru