Connect with us
Qatar Airways

Koronavirus

Které aerolinky začnou létat již toto léto?

Které aerolinky začnou létat již toto léto?

Většina leteckých společností na celém světě v březnu pozastavila své služby. Reagovala tak na kritickou situaci v souvislosti se šířením nového koronaviru. Navzdory stále platným omezením v dopravě a cestování se ale už v létě dočkáme návratu oblíbených leteckých linek.

Reklama

Některé aerolinky zatím přesný termín nezveřejnily, jiné už chrlí jednu novinku za druhou. Pojďme se tedy podívat na to, které letecké společnosti už oznámily obnovení mezinárodních leteckých spojení.

American Airlines

American Airlines obnoví transatlantické služby lety z Dallasu do Madridu v květnu, z Chicaga do Dublinu, z Londýna do Athén v červnu. Koncem tohoto měsíce bude letecká společnost pokračovat v poskytování služeb z Miami do Limy, Quita, Guayaquilu, Santiaga a Sao Paula.

Etihad Airways

Etihad spolupracuje s vládou Spojených arabských emirátů na omezení pravidelných osobních letů od 16. května. „Naším cílem bude postupně se vrátit ke kompletnímu letovému pořádku, jakmile to pro nás bude bezpečné. Naše lety jsou zatím pozastaveny a vrátí se 16. května,“ uvedla letecká společnost na své webové stránce. Etihad Airways také potvrdily, že budou nadále provozovat své repatriační lety do 31. května.

Eurowings

Letecká společnost zveřejnila o víkendu obnovený letový program, který slibuje lety do důležitých německých měst a také do různých evropských destinací. V letovém pořádku se objevila i Vídeň, ale třeba i španělský ostrov Mallorca.

Eurowings, jakožto dceřiná společnost Lufthansa Group, pokračuje v létání již od května – na letištích v Düsseldorfu, Hamburku, Kolíně nad Rýnem a Stuttgartu.

Korean Air

Společnost Korean Air chce mít do června k dispozici linky na 32 mezinárodních trasách, včetně letů do Washingtonu DC, Seattlu, Vancouveru, Toronta, Frankfurtu, Pekingu a Kuala Lumpur.

Qatar Airways

Qatar Airways udržovaly mnohé lety i během vypuknutí koronakrize. Do konce června začnou postupně obnovovat dopravu do 80 destinací, včetně letů z Vídně, Londýna, Dublinu, Manchesteru a Edinburghu.

Ryanair

Irský lowcost Ryanair už ukázal, jak začne od 1. července létat. Cestující budou muset nosit roušku, za služby a produkty na palubě se bude platit jen bezhotovostně a pasažéři budou muset vyplňovat speciální formuláře o cestě, které Ryanair následně posune státním úřadům v té a té zemi. Letecká společnost chce v létě provozovat minimálně 40 % původních letů.

Fungovat začne přibližně 90 % pravidelných linek, ale v nízké frekvenci – Ryanair bude provozovat 1000 letů denně a obnovena bude většina z jeho 80 evropských základen.

TAP Portugal Air

Portugalský dopravce obnoví od 18. května několik mezinárodních letů, včetně Barcelony, Bruselu, Dublinu, Londýna, Madridu, Newarku a Ponta Delgada (Azory). Do konce léta se očekává přidání dalších destinací.

Turkish Airlines

Společnost Turkish Airlines plánuje velký návrat i do Vídně. Turecké aerolinky obnoví 60% své kapacity na vnitrostátních letech a poletí do 22 zahraničních destinací v 19 zemích. Stane se tak ještě v červnu 2020. Istanbulské aerolinky potom v následujících dvou měsících plánují zintenzivnit svou činnost a postupně obnovit svou rozsáhlou leteckou síť.

United Airlines

Dopravce se sídlem v Chicagu pozastavil 90 % svých služeb, ale nadále provozoval omezeně evropské a jihoamerické lety. Letecká společnost teď doufá, že v červnu obnoví své linky z Newarku do Paříže, Šanghaje a Tokia, jakož i ze San Francisca do Pekingu, Čengdu, Šanghaje a Frankfurtu. Očekává se, že další týdny bude následovat vícero obnovených tras.

Wizz Air

Wizz Air překvapivě začal létat mnohem dříve, než ostatní – už v květnu 2020. Představil také 8 nových spojení z Vídně a aerolinie navíc poprvé uvedou do provozu i spojení s Emiráty – Abu Dhabi. Létat tam budou z Budapešti, Bukurešti, Cluj-Napoca, Katovic i Sofie.

Také doporučujeme:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK19 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus20 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx21 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus23 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru