S platností od 19. února 2022 můžeme do země opět cestovat tak, jak jsme byli zvyklí před pandemií. Slovinsko totiž zrušilo všechna dosud platná vstupní opatření. Není nutné dokládat žádné potvrzení o bezinfekčnosti ani vstupní formulář.
Společně se vstupními omezeními se od 21. února uvolňují i vnitřní pravidla. Například ubytovací zařízení, restaurace, obchody, lyžařská střediska, prostředky hromadné dopravy už také nevyžadují doklad o očkování, překonání či negativní test.
Nošení roušek nebo respirátorů ovšem zůstává v uzavřených veřejných prostorách i nadále povinné.
Bezinfekčnost je nutné prokázat pouze ve zdravotnických střediscích a nemocnicích, ústavech sociální péče a věznicích.
- Více o vstupních podmínkách na webu mzv.cz.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.

Máte k článku připomínku nebo názor? Napište ho do komentářů