Connect with us
Skalní chrám Petra v Jordánsku

Koronavirus

Cestování do Jordánska: od 1. března nebude nutný test před ani po příletu

Cestování do Jordánska: od 1. března nebude nutný test před ani po příletu

Jordánská vláda prohlásila, že od 1. března 2022 nebude od přijíždějících zahraničních turistů vyžadovat prokázání se negativním PCR testem provedeným před odletem. Stejně tak nebude nutné podstoupit ani test po příletu do země.

Reklama

Návštěvníci budou muset i nadále podstoupit test po příjezdu v případě, že pociťují příznaky koronaviru, a souhlasit se samoizolací, pokud se nakazí COVID-19.

Vstupní podmínky do Jordánska platné do 1. března

Ke vstupu do Jordánska je nutné předložit negativní PCR test, který není starší 72 hodin – platí pro očkované i neočkované. Všichni turisté musí od 12. prosince podstoupit po příjezdu ještě další PCR test – včetně očkovaných.

Pro všechny náveštěvníky před odletem rovněž platí vyplnění formuláře, který jim vygeneruje QR kód a trackovací aplikace AMAN Aman. Bez něj jim nebude umožněn nástup do letadla. Děti do 5 let se registrovat nemusí.

V případě pozitivního testu na COVID-19 je nutné absolvovat 14denní domácí karanténu a zopakovat test po 14 dnech.

Dále je třeba mít uzavřené cestovní pojištění s krytím nákladů na případné onemocnění COVID-19. To neplatí pro ty, kteří cestují do Jordánska ze zdravotních důvodů.

Poskytnutí jakýchkoliv nepravdivých údajů může být sankciováno pokutou ve výši 10 000 JOD.

Akční letenky do Jordánska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru