Connect with us

Cestopisy

Jih Portugalska za 6 dní! Máme návod na perfektní roadtrip přes Algarve

Portugalský region Algarve je nejlepší objevit autem. Už jen pro to mimořádně členité pobřeží, kde se střídají skryté pláže (v Algarve je jich asi 150), strmé srázy, které omývá tyrkysová voda a lenivé rybářské vesničky. Na letišti si určitě půjčte SUV, aby vás během vašeho dobrodružství nezaskočil žádný terén.

Reklama

1. den: Z Lisabonu do Sagres

Ideální je přiletět do Lisabonu a odtud se autem vydat tři hodiny na jih do města Sagres, které se rozprostírá v jednom z nejméně rozvinutých koutů Portugalska. To však neznamená, že se tam budete nudit. Právě naopak, ze Sagres je to jen na skok k Mysu svatého Vincetna, což je nejzápadnější výběžek na jihu evropského kontinentu. Kde jinde si vychutnat západ slunce? Večeři v tradičním portugalském stylu zažijete cestou nazpět do Sagres, v restauraci Terra. Ochutnejte čerstvou rybu na olivovém oleji s grilovanými brambory a zeleninou.

Útes Farol da Calob.

2. den: Praia do Beliche

Po pomalé snídani v Sagres se vydejte na oblídku Fortaleza Sagres – staré městské pevnosti. Dozvíte se něco o době, kdy bylo Portugalsko světovou velmocí a užijete si panoramatický výhled na oceán. Potom je čas vyrazit na pláž do Praia do Beliche, která se nachází v malém zálivu obklopeném mohutnými srázy. Hned u pláže je rybářská restaurace – stačí následovat svůj nos. Když už budete mít na pláži dlouhou chvíli, rozptýlení nabízejí obchůdky s lokální keramikou.

Portugalská pláž Praia do Beliche.

3. den: Ponta Ruiva a Vila do Bospo

Pokud byl váš tajný sen naučit se surfovat, pláž Ponta Ruiva je na to jako stvořená. Vybavení a lekci si můžete rezervovat přímo v Sagres. Vlny jsou na této pláži k začátečníkům víc než shovívavé. Název pláže v překladu znamená pláž červených hlav – podle červených skal, které trčí z vody. Po pláži se vydejte do města Vila do Bospo, příjemného pětitisícového městečka, ze kterého se dají jít objevovat další skryté pláže, jako třeba Praia das Furnas. Přespat můžete ve stanu nebo plážovém apartmánu.

4. den: Lagos

Asi 30 minut jízdy na východ se nachází město Lagos. Zde vás čekají ulice vydlážděné typickými portugalskými kachličkami, mnoho obchodů a restaurací. Dejte si zmrzlinu, ochutnejte pastel de nata plněný žloutkovým krémem a přejděte se po palmami lemované plážové promenádě. V Lagosu je taky ideální příležitost zažít portugalský noční život.

Historická část města Lagos.

5. den: Faro

Ještě východněji od Lagosu leží Faro – největší město regionu Algarve. Většina turistů z něj však obyvkle vidí jen letiště, což je velká škoda. Historické centrum je bohaté na zajímavou architekturu. Najdete tam pozůstatky městských zdí z římských dob či kostely z 18. století. Jedním z největších lákadel je Teatro Lethes ze 17. století, které stále hostí dramatické, taneční a hudební představení. Pokud bychom vám měli doporučit jedno místo na večeři, byla by to střecha hotelu Faro s výhledem na přístav a hlavní městský park.

6. den: Tavira

Poslední den roadtripu se vydejte objevovat místní ostrůvky, zejména pak opuštěný Ilha Deserta. Společností, které vás tam odvezou je ve Faru hned několik. Na poslední nezapomenutelné jídlo se odvezte do města Tavira, které Portugalci nazývají také jako hlavní město lovců chobotnic. Tuto mořskou pochoutku nabízí téměř každá restaurace ve městě. Na závěr se ještě projděte v přístavu a odleťte domů pohodlně z blízkého Fara, nebo opět z Lisabonu.

Můstek k pláži Firo.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru