Connect with us

Cestopisy

10 důvodů, proč letět do Asie a Austrálie s 5* Cathay Pacific

Již dávno neplatí, že létání do vzdálených destinací za vysněnou exotickou dovolenou je nutným zlem a v případě Cathay Pacific to platí na výsost. Tato hongkongská letecká společnost založená už roku 1946 patří nejen mezi ty nejbezpečnější na světě, ale své postavení na trhu dokazuje i špičkovým servisem a statisícemi spokojených zákazníků každý rok. Co na této letecké společnosti oceňují oni sami? Máme pro vás hned několik důvodů.

Reklama

Vychutnejte si dálkový let s Cathay Pacific:

LETENKY OD 15 290 KČ

Kvalita potvrzená 5 hvězdami

Jaké to je patřit do elitní společnosti deseti 5* aerolinek? Zeptejte se v Cathay Pacific. Kvalita služeb těchto aerolinek je tak vysoká, že se mohou pyšnit právě tímto označením. Jedná se o opravdu unikátní ocenění, které je založené na pečlivém hodnocení přístupu leteckých společností k jejich zákazníkům včetně měření úrovní služeb. To, že Cathay Pacific patří mezi naprostou špičku ve svém oboru, potvrzují i výsledky letošních World Airlines Awards, ve kterých se tato letecká společnost umístila na předních pozicích. Konkrétně se jí z celého světa podařilo obsadit 6 místo v celkovém hodnocení aerolinek, skvělý výsledek! Stejné místo obsadila i v kategoriích Nejlepší ekonomická třída, Aerolinky s nejčistším interiérem nebo Nejlepší personál v Asii.

Jídlo jako od maminky

Každý na světě vám potvrdí, že to nejlepší jídlo nedělá nikdo jiný, než jeho vlastní máma. Tedy, to platí do chvíle, než letí s Cathay Pacific. Pohodlně se usaďte a jedinečná kulinářská show může začít. Jste připraveni? Během několika chodů vaše chuťové pohárky zažijí, jak chutná opravdové nebe, a to ať už letíte v jakékoliv třídě od Economy, přes Premium Economy až po Business. Po výtečném jídle se hodí osvěžující přípitek. Doporučujeme některé z výběrových vín podávaných na palubě.

Komfort ekonomické třídy

Znáte ten pocit, kdy vás z nepohodlných sedadel během letu bolí celé tělo? Ti, co létají v ekonomické třídě s Cathay Pacific, ne. Uvolněte se v ergonomických sedadlech navrženými odborníky tak, aby byl pro vás let potěšením a ne jen nutným zlem. Jaký je recept na dokonalé pohodlí od Cathay Pacific? Mimo jiné prodloužený prostor pro vaše nohy, polohovatelná opěrka hlavy nebo například elektrické zásuvky i USB port pro každé sedadlo tak, aby vašemu chytrému miláčkovi nikdy nedošla šťáva. Své cennosti, od peněženky, přes klíče až po mobilní telefon si uschovejte do speciálně určeného prostoru v sedadle před vámi. Přes tam, kde je chcete mít, po ruce a na očích.

Zábavní systém StudioCX

Velký 11,6 palcový dotykový monitor (lety s Airbusem A350), to bude kromě milého personálu během letu váš přítel číslo jedna. Přímo před vámi se objeví jedinečný zábavní systém přímo nabitý těmi nejnovějšími filmy, ohromnou nabídkou hudby všech žánrů, televizních seriálů i her, to vše navíc ve vysokém rozlišení.

Extra zavazadlo se slevou

Znáte to, suvenýrů nebo kulinářských dobrot i výstřelků z dovolené v cizí zemi není nikdo dost, o to více, pokud míříte do asijských zemí. Pokud se snad stane, že budete mít strach, že vám 30kg zavazadlo nevystačí (vaše příruční zavazadlo navíc může mít až 15 kg), u Cathay Pacific můžete rezervovat další extra zavazadlo s 20% slevou. Jediné co je potřeba udělat, je učinit tak do 24 hodin před samotným odletem.

Moderní flotila letounů

V letounech Cathay Pacific to novotou přímo voní. Nejen, že flotila této letecké společnosti patří k těm nejmodernějším na světě, superlativy platí i pro jejich údržbu a celkovou čistotu na palubě, od vašeho sedadla, až po toalety. Vlajkovou lodí, kterou zažijete na vlastní kůži při letech do a z Hongkongu, je Airbus A350 se sedadly rozmístěnými ve formaci 3x3x3, který potkáte na linkách s přestupem v Bruselu. Jedná se o nejnovější přírůstek do rodiny Cathay Paficic, na kterém si užijete Wi-Fi připojení, re-designovaná sedadla i nejnovější zábavní systém. Ti z vás, kterým navíc není lhostejné téma ekologie jistě ocení, že právě tento letoun během letu výrazně snižuje uhlíkovou stopu a to díky o 25 % menší spotřebě paliva, než u jiných letadel.

Vychutnejte si dálkový let s Cathay Pacific:

LETENKY OD 15 290 KČ

Sbohem bolavý krku

Je to právě let s Airbusem A350, na kterém si můžete naplno užít pohodlí ekonomické třídy a to díky speciálně navržené opěrce hlavy. Už s sebou nemusíte vláčet nákrčníky, aby vás po dlouhém letu nebolel krk ještě celý týden. Opěrku si nastavíte až v 6 směrech tak, jak to nejlépe vyhovuje právě vám…tedy vašemu krku.

Stop-over v Hongkongu

Další výhodou létání s Cathay Pacific na ty nejkrásnější pláže Jihovýchodní Asie nebo Austrálie je možnost zdarma využít stop-overu v Hongkongu. Pokud patříte mezi dobrodružnější povahy, rezervujte letenku právě se zastávkou v metropoli známé pro svůj vertikální charakter, legendární kuchyni, bohatýmé tradice a autentické trhy.

Přesní jako hodinky

Velkou výhodou létání s Cathay Pacific je v neposlední řadě perfektní dochvilnost. I v porovnání s jinými leteckými společnosti je šance, že váš let bude dlouho opožděn prakticky nulová. Jak přesně to dělají? Sami nevíme. Prostě Cathay Pacific. 🙂

Nadstandard v podobě Premium Economy

Věděli jste, že Cathay Pacific disponuje jednou z nejlepších Premium Economy tříd na světě? Tak teď už to víte. Pojďme si ale shrnout, proč tomu tak je. Pocit, že cestujete prémiově, pocítíte hned, jakmile se usadíte, a to díky welcome drinku, který pro vás bude předzvěstí nadstandardního leteckého zážitku.

Úžasnou kvalitu jídla jsme již zmiňovali u ekonomické třídy. To stejné platí i zde, těšit se ale můžete na ještě propracovanější gastronomický zážitek, na který budou vaše chuťové pohárky vzpomínat ještě hodně dlouho poté, co přistanete.

Hlavním důvodem, proč ale stojí za to využít této nadstandardní ekonomické třídy, jsou sedadla. Několika slovy, vše je větší. Větší stolík pro váš notebook, větší prostor pro vás (nejen pro nohy), větší úložný prostor a hlavně…větší pohodlí v přímo královských sedadlech včetně téměř neomezených možností, jak je polohovat. Těšit se můžete i na pozornost v podobě kosmetického balíčku, který najdete na svém sedadle. Ten obsahuje základní praktické produkty jako ponožky, klapku přes oči, zubní kartáček i pastu.

Vyzkoušejte maximální pohodlí v Premium Economy třídě:

LETENKY ZA 29 990 KČ

✅ Premium Economy třída (AMS-HKG)

✅ 35kg odbavené zavazadlo

✅ odlet z Prahy

 

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
5 Comments

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru