Connect with us
Poník pasoucí se na pastvě

Cestopisy

Stres z létání? Nuda na letišti? V USA mají zvířecí terapeuty

Letiště a stres jsou jako nerozlučitelná dvojka. Letiště Cincinnati/Northern Kentucky se ale rozhodlo dát stresu stopku a zpříjemnit cestujícím čekání na let opravdu netradičním způsobem. Na boj proti stresu si pozvali malé roztomilé poníky, které cestujícím oživý čas strávený v dlouhých řadách na check-inu.

Reklama

A post shared by Meg Vogel (@megvogelphoto) on

Miniaturní koníci jsou na lidi zvyklí. Jejich běžnou pracovní náplní jsou totiž návštěvy domovů důchodců a univerzit během zkouškového období.

A post shared by Popi Benisch (@popibee) on


Letiště, to ale není žádý domov pro seniory nebo vzdělávací zařízení a proto museli poníci napřed absolvovat speciální výcvik. Oblíbená parťáci ho však hravě zvládli. Na letišti je můžete najít dvakrát do měsíce, kam je dopraví z nedaleké farmy Seven Oaks. Jejich obliba vzrostla dokonce natolik, že si někteří cestující plánují data odletu společně s „pracovními hodinami“ poníků.

A post shared by Kate Moad (@kate_moad) on

Možnou alternativou k poníkům jsou terapeutičtí psi, které od zhroucení dvojčat můžete najít na letištích napříč USA. Výjimkou je, jak jinak, volnomyšlenkové San Francisco, které má vlastní terapeutické prasátko.

Ať už se jedná o prasátko nebo poníka, cestující si jejich přítomnost nemohou vynachválit. Atmosféra je rázem příjemnější a dlouhé fronty u check-inu nebo bezpečnostní kontroly rázem nikoho neotráví.

Letiště v Praze, Brně a Ostravě, co vy na to?  🙂

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru