Connect with us
Láva se mísi s mořskou vodou

Letenky

Zpáteční Honolulu z Milána za 12 990 Kč? Tomu říkáme Havaj!

Těžko si představit větší ikonu Tichého oceánu než jsou Havajské ostrovy. Vždyť kdo by nesnil, že se na toto souostroví jednoho dne podívá. Aloha! Přiletíte, přivítá vás krásná domorodá dívka a hned máte na krku…věnec z čerstvých květin! Málokdy se naskytne taková příležitost jako teď. Máme pro vás totiž letenky z Milána do Honolulu, po kterých se vám zaručeně zamotá hlava. Zpáteční letenku totiž pořídíte za super cenu 12 990 Kč! Stačí se dostat do Milána a vaše cesta na Havaj může začít!

Reklama

Tanečnice Hula

Havajské ostrovy se skládají z 19 korálových a sopečných ostrovů.  Ty byly Polynésany osídleny někdy kolem roku 1000 našeho letopočtu. Až do 18. století zde místní domorodci žili v mnoha kmenech, než ostrovy objevil známý mořeplavec James Cook, který jim dal název Sandwichovy ostrovy (o tom, kolik sandwichů v té době na ostrově bylo, můžeme dnes pouze polemizovat). Během následujících staletí se počet přistěhovalých obyvatel postupně zvyšoval až se souostroví dostalo pod správu Spojených států díky své důležité strategické poloze.

Láva vlévající se do moře

Pokud se rozhodnete souostroví navštívit, čeká vás subtropické klima, ve kterém se střídají lávová pole s hustými pralesy a plážemi. Od září do prosince zde panují příjemné teploty, které se pohybují mezi 21°C a 31°C.

Pobřeží havajského ostrova

Odlehlost ostrovů neznamená to, že zde nenajdete velká města. Příkladem je Honolulu, ve kterém žije přes 300 000 obyvatel. Hlavní město státu Havaj je nejvzdálenějším městem na světě takové velikosti, protože jen na nejbližší pevninu, Aljašku, byste museli urazit vzdálenost 4,942 km.

Hlaví město Honolulu

Jestli existuje nějaká mekka surfařů, je to bezpochyby právě Havaj. Právě tady totiž najdete počátky sportu, který se považuje za vůbec nejtěžší na světě. A je to právě Havaj, kde za správných podmínek najdete jedny z největších vln, které sjíždějí jen opravdu ti nejlepší (nebo nejbláznivější).

Surfer, který krotí vlnu

Neváhej a kupuj letenky dokud jsou!

Milán – Honolulu – Milán ???? za 12 990 Kč

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru