Connect with us
cover-balení

Cestopisy

Jak se sbalit efektivně a během chvilky

Jak se sbalit efektivně a během chvilky

Začátek nového týdne teprve odstartoval a vy už uvažujete, kam co nejdřív zase utečete na výlet? Nevadí, my taky! A abyste nemrhali svým drahocenným časem, přinášíme vám návod, jak se sbalit efektivně a za krátký čas. Je jedno, jestli je to jen víkendový únik z reality nebo cesta na druhý konec světa – těchto pár triků vám poslouží vždy.

Reklama

Předpověď počasí ve vaší destinaci

Ano, víme, že předpovědi počasí bývají někdy stejně spolehlivé jako slib partnera, že jde „jen na jedno“, ale aspoň orientačně vám to něco dá. Přinejmenším zjistíte, jestli si máte vzít deštník nebo kraťasy. Každopádně si sbalte více tenkých vrstev, kterými se budete moct doobléct v případě, že by to rosničkám zase jednou nevyšlo.

Žena jdoucí po ulici s deštníkem v ruce.

Naplánujte si své dny

Není třeba mít přesný itinerář, ale aspoň přibližný plán je fajn. Například víte, že chcete podniknout výlet na hory, ale večer by se vám líbila pořádná party. Velmi vám to pomůže při rozhodování, kolik kousků oblečení ve skutečnosti potřebujete. Věřte nám, vždycky je lepší vzít si toho trochu méně a v případě potřeby něco dokoupit, než si brát plný kufr věcí, které ani nevytáhnete. Muži s tím budou mít pravděpodobně trochu menší problém než ženy. Takže drobná rada pro něžnější pohlaví – sbalte si věci, které se snadno kombinují. A to jak barevně, tak stylově. Navíc, vždycky můžete svůj outfit hravě vyladit výraznými doplňky a botami. U bot akorát nezapomeňte, že čím méně objemné, tím lepší. Ušetříte si kupu místa.

Pánská trička a sluneční brýle.

Udělejte si seznam

Seznam může být váš zachránce. Bez třetího páru bot se totiž obejdete, zatímco bez náhradních kontaktních čoček asi těžko. Proto je vždy dobré mít předpřipravený seznam věcí, které jsou opravdovým základem a na které se často zapomíná. Výhoda je, že ho můžete využít, ať jedete kamkoliv. Vždycky totiž budete potřebovat ručník a zubní kartáček.  Stačí do toho investovat pár minut a můžete z toho čerpat možná až do konce života. Samozřejmě s pár průběžnými doplněními. V dnešní době navíc existuje nespočet aplikací do mobilu, kde si takový seznam můžete vytvořit a mít ho u sebe prakticky nonstop. Takže když budete v obchodě nakupovat věci, které vám ještě chybí, stačí vytáhnout telefon a nemusíte si nic vymýšlet z hlavy.

Seznam věcí, které je potřeba sbalit.

Balení

Velký spořič času – předchystaná kosmetika. Jednoduše mějte malé cestovní balení své oblíbené kosmetiky připraveno v sáčku. A po každém výletě ho samozřejmě zkontrolujte a doplňte chybějící artikly. Zabere vám to tak minutu.

Při samotném balení je většinou největší dilema to, jak své věci uložit – poskládat nebo srolovat? Sto lidí, sto chutí. My vám radíme zkombinovat obojí. Džínům, svetrům a obyčejným tričkům rolování asi moc neuškodí, zatímco košile a šaty by vám po vyložení moc nepoděkovaly. Boty dejte do samostatných sáčků, abyste jimi při opětovném balení nezašpinili ostatní věci. A nezapomeňte využít „mrtvá“ místa. Malé předměty nebo ponožky se snadno schovají třeba právě do bot. Nejtěžší věci se snažte dát úplně na dno nebo po obvodu zavazadla. Vytvoříte tak slušnou bariéru před případnými nárazy, ke kterým během přesouvání tašek a kufrů občas dochází. Pokud vezete něco křehkého, střed kufru pro to bude jednoznačně nejbezpečnější místo. Pokud hledáte způsoby, jak úsporně sbalit ústní hygienu na cesty, můžete zvážit několik možností. Například použití menších balení zubní pasty a ústní vody, multifunkčních produktů, jednorázových tub zubní pasty, cestovních kartáčků na zuby nebo sáčků na hygienické potřeby. Tyto produkty jsou navrženy tak, aby by snadno přenosné a zabíraly co nejméně místa v zavazadle.

Balení kufru.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru