Connect with us
Zaragoza, Španělsko

Evropa

Chceš zažít autentické Španělsko? Leť do Zaragozy od 496 Kč

Chceš zažít autentické Španělsko? Leť do Zaragozy od 496 Kč

Odraz věžaté Baziliky de Pilar v řece Ebro je symbolem města Zaragoza, jednoho z nejpodceňovanějších španělských měst. Obdivuj architekturu, jednu z nejlepších tapas a barových scén v zemi i úžasnou sbírku umění od geniálního umělce Francisca de Goyi.

Reklama

Levné letenky do Zaragozy

 • Odkud? Přímý let z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Akční termíny na květen
 • Příklad? Termín 19. – 26. květen 2022 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo do 5 kg

Co dělat, vidět a zažít v Zaragoze

Bazilika del Pilar je nádherná ukázka barokní architektury a zároveň silné místo pro katolíky z celého světa. Ti totiž věří, že se zde v lednu v roce 40 n.l. zjevila Panna Marie Santiagovi (svatému apoštolu Jakubovi). Zanechala zde sloup jako důkaz své návštěvy. Kolem sloupu postavili kapli, následně i další velkolepé kostely, až na místě vyrostla pompézní bazilika.

Zaragoza, Španělsko

Aljafería je nádherným dokladem islámské éry ve Španělsku mimo Andalusii. Původně byla v 11. století postavena jako opevněný palác pro islámské vládce. Postupně však prošla mnoha proměnami, kdy město ovládli Křesťané. Ve 20. století budovu opět zrekonstruovali a vdechli jí nový život. Od roku 1987 zde totiž sídlí aragonský parlament.

Zaragoza, Španělsko

Pokud hledáš kvalitní sbírku umění nejlepších španělských umělců, kromě Museo del Prado v Madridu ji určitě najdeš právě v Zaragoze. Její Museo Goya má tři patra plné pokladů s různým zaměřením. Celé druhé patro je věnováno Franciscovi de Goyovi.

Podmínky vstupu do Španělska a návrat do Česka

Při vstupu do Španělska se prokážeš jedním z potvrzení o bezinfekčnosti – negativní test, doklad o očkování nebo překonání COVID-19. Když bezinfekčnost doložíš pomocí EU COVID certifikátu, žádné další doklady už nepotřebuješ. Pokud ovšem EU certifikát nemáš, bude třeba vyplnit navíc ještě sanitární formulář.

Česká republika 9. dubna 2022 zrušila veškeré opatření týkající se vstupu. Opět se tak ze zahraničí vzacíme domů bez omezení.

Zaragoza

Cestovní doklady do Zaragozy

Na vycestování do Zaragozy potřebuješ občanský průkaz nebo platný cestovní pas.

Kdy cestovat do Zaragozy?

Španělsko má co nabídnout během celého roku. Pokud se chceš vyhnout největšímu turistickému náporu, doporučujeme podzim nebo jaro.

Španělsko, Zaragoza

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru