Connect with us
Vueling

Novinky

Aerolinky Vueling zpřísňují zavazadlová pravidla. Za příruční zavazadlo si připlatíme

Aerolinky Vueling zpřísňují zavazadlová pravidla. Za příruční zavazadlo si připlatíme

Lowcostová letecká společnost Vueling jde ve šlépějích aerolinek Ryanair a Wizz Air. Od 23. listopadu zpřísňuje zavazadlovou politiku. V překladu to znamená, že nejlevnější letenky (tarif Basic) budou nově zahrnovat jen malé příruční zavazdlo.

Reklama

Vueling a nová zavazadlová pravidla

Nově bude základní tarif Basic obsahovat pouze jedno malé příruční zavazadlo s max. rozměry 40 × 30 × 20 cm. Nárok na druhé a větší zavazadlo bude pouze v případě zakoupení letenek ve vyšším tarifu nebo přikoupení služby Priority boarding.

Základní tarif Basic opravňuje cestujícího k přepravě 2 ks příručních zavazadel. Na palubu si s sebou můžete vzít i osobní věc s max. rozměry 40 × 30 × 20 cm. Větší zavazadlo (dříve rovněž příruční) s limitem 55 × 40 × 20 cm a hmotností max. 10 kg však nově musíte odevzdat u odbavovací přepážky. Pokud tak neučiníte, zaplatíte na gate extra poplatek 25 EUR (cca 631 Kč).

Pokud si s sebou potřebujete vzít na palubu obě zavazadla, lze tuto službu dokoupit během nákupního procesu společně s Priority boardingem za částku 10 EUR/směr (asi 253 Kč).

Poplatek za 15kg odbavené zavazadlo začíná na 15 EUR/ks/směr (přibližně 379 Kč), 20kg začíná na 18 EUR (cca 455 Kč), 25kg na 24 EUR (asi 606 Kč) a 30kg na 34 EUR (cca 859 Kč) při zakoupení online.

Vueling

Vueling, španělské nízkonákladové aerolinky, jsou dceřinou společností gigantu Iberia. Relativně mladá letecká společnost byla založena v roce 2004. Jako jedna z mála lowcost aerolinek nabízí lety s garantovanými přestupy. Již několik let také nabízí levné letenky z Prahy i Vídně.

Akční letenky Vueling

Zdroj: Zaletsi.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru