Connect with us
Volotea

Koronavirus

Lowcost Volotea ohlásil plány na léto: přidá 40 nových linek!

Lowcost Volotea ohlásil plány na léto: přidá 40 nových linek!

Přestože mnoho aerolinií bojuje o přežití, některé se tváří, jako kdyby se jich korona-krize netýkala. Skvělým příkladem je Wizz Air a jeho nová základna v Abu Dhabi a pak je tu ještě Volotea. Španělská lowcostová letecká společnost se letos pokusí o další expanzi a rozšiřování letecké sítě v rámci Evropy.

Reklama

Dopravce s oficiálním sídlem v španělském Castrillóne představil lety do dalších evropských měst. Celkem ohlásil 40 nových tras do Francie, Itálie, Španělska a Řecka. Jeho cílem je také do 16. června kompletně restartovat provoz. V roce 2020 plánuje letecká společnost přidat do své flotily šest nových letadel a přidat celkem 62 nových tras.

Letecká společnost bude také otevírat trasy na letiště, která předtím neobsluhovala, včetně pařížského Beauvais ve Francii, Santiago de Compostela a Granady ve Španělsku a Boloně v Itálii.

Ze 40 nových tras je 15 do Francie. Dalších 15 spojení přibude ve Španělsku, osm v Itálii a dvě v Řecku. Obě nové trasy v Řecku spoje Atény s Korfu a Santorini se Soluní. V prohlášení letecké společnosti se kromě výčtu nových tras uvádí, že na stávajících trasách „zhustí frekvenci letů mezi pevninou a ostrovy”.

Španělský dopravce také tvrdí, že pět nových tras ve Španělsku je exkluzivních a neoperuje je žádná jiná konkurenční společnost na jejich úrovni.

Mezi plány Volotey ve Španělsku patří zdvojnásobení počtu domácích tras a zlepšení propojení s Baleárskými a Kanárskými ostrovy (pozn. Redakce: WOW!). Volotea také plánuje přivést druhé letadlo do základen ve městech Asturias a Bilbao.

Francouzská expanze letecké společnosti je velmi podobná španělským plánům. Letecká společnost přidá 15 nových tras, z nichž pět je exkluzivních. Bude také spojovat Korsiku s pevninou.

Volotea létá z Vídně do 2 evropských měst: Nantes a Bilbao. Nové masivnější spojení ve Francii či Španělsku umožní i Slovákům výborně a levně kombinovat destinace právě přes tyto dvě metropole.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru