Connect with us

Koronavirus

Aerolinie Norwegian Air jsou zachráněny, velký podíl získala i Čína

Aerolinie Norwegian Air jsou zachráněny, velký podíl získala i Čína

Norský lowcost Norwegian Air má na nějaký čas vyřešenou otázku svého živobytí. Majoritu v norských aerolinkách převzali věřitelé, mezi nimiž je také firma ovládána Bank of China pod kontrolou čínské vlády.

Reklama

Nízkonákladové aerolinky získaly státní garance za úvěry v částce 271 mil. USD, což byla podmínka jejich přežití.

V rámci restrukturalizace získala podíl téměř 13 procent hlasovacích práv BOC Aviation, nad kterou má přes Bank of China kontrolu čínská vláda.

Norwegian Air stále nemají vyhráno. Podle jejich generálního ředitele Jacoba Schrama budou následující měsíce navzdory obrovským finančním injekcím národní, protože v odvětví panuje velká nejistota. Kvůli koronaviru se zatím prakticky nelétá (ačkoliv se tato situace postupně mění), firma tak nemá žádné příjmy a je závislá na věřitelích.

Norwegian Air už propustily 90 procent personálu a plánují další úsporná opatření, aby snížily náklady.

Zdroj: Denník N, Bloomberg

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru