Connect with us

Asie

Make love, not war! Vietnam z Prahy s Turkish Airlines od 13 690 Kč

Vietnam je čím dál oblíbenější destinací českých cestovatelů. Není se čemu divit. Vždyť právě tato země v jihovýchodní Asii nabízí vše od krásných skalnatých zátok, přes dynamické metropole a krásné pláže až po historické památky, mezi které se řadí i pověstné podzemní tunely Vietkongu. Zažít tu toho můžete zkrátka požehnaně. Nyní se na místo navíc můžete vydat s perfektním servisem od letecké společnosti Turkish Airlines, která v současnosti patří mezi to nejlepší, co svět letecké dopravy nabízí. Stačí naskočit na letadlo v Praze a perfektní dovolená může začít. Vybírat můžete z termínů od dubna do května 2019, což je jedno z nejlepších období pro návštěvu a v ceně máte navíc i ohromné 46kg zavazadlo, do kterého se vejde suvenýru habaděj. Pokud snad váháte, jestli Vietnam opravdu stojí za to, máme pro vás hned několik jeho lákadel, které přesvědčí i ty nejzatvrzelejší odpůrce.

Reklama

Hanoj za 13 690 Kč

✈ z Prahy

???? 46kg zavazadlo

???? duben – květen 2019

HNED LETÍM

 

Ho Či Minovo Město za 13 890 Kč

✈ z Prahy

???? 46kg zavazadlo

???? duben – květen 2019

HNED LETÍM

Ha Long Bay – dračí zátoka Vietnamu

Ha Long Bay je turisticky asi nejznámějším a nejfotogeničtějším místem Vietnamu. Nachází se na severu v Bacboském zálivu táhnoucím se 500 km podél pobřeží. Ha Long Bay sestává s přibližně 3000 ostrovů a zažít tady západ nebo východ slunce může být zážitkem, na který budete vzpomínat ještě velmi dlouho. Zajímavostí jsou například tzv. malé vesničky na vodě. Jedná se o domečky plovoucí na hladině moře (není problém mezi nimi najít školu nebo tržiště). Od roku 2011 je Ha Long Bay zařazeno mezi Sedm divů světa a o něco déle patří oficiálně i na Seznam světového dědictví UNESCO.

 

Hlavní město Hanoj

Na první pohled vám sice Hanoj může přijít jako chaotické město, má však svůj pevný řád. Je tu velmi zachovalé staré město s neopakovatelnou atmosférou. Například na chodníku tu toho zažijete o mnoho víc, než kdekoliv jinde. Používá se na všechno jiné, jen ne na chůzi. Například na takovou jízdu skútru je chodník ideálním místem a domácí vás o tom budou velmi často přesvědčovat. Není ani problém si kdekoliv na chodníku rozprostřít deku a udělat si piknik.

Ho Či Minovo Město

Je hlučný, překvapivě zelený, levný a nádherný. Motorová vozidla se valí ze všech koutů, jsou jich miliony, stejně tak jako nabídek na masáže, kvalitní jídlo, sluneční brýle nebo oblečení.  Aleje s obrovskými stromy lemují téměř každou ulici a místní váš evropský vzhled ocení úsměvem a milým kýváním. Vítejte v Hočiminu!

Vodní loutkové divadlo

Jednou z velmi oblíbených turistických atrakcí ve Vietnamu je nepochybně loutkové divadlo na vodě Thang Long v Hanoji. Místo jevištních parket tu najdete vodní nádrž, na které se pohybují postavičky znázorňující nejznámější vietnamské legendy a národní hrdiny, rolníky nebo zvířata. Proč na vodě? Protože voda a pěstování rýže mají pro Vietnam snad ten největší význam.

Citadela Thang Long

Thang Long je císařskou citadelou, která určitě stojí za návštěvu, pokud se budete nacházet v hlavním městě Vietnamu, tedy v Hanoji. Byla součástí královského opevněného areálu a postavena byla v 11. století na počest vybojování nezávislého státu. Je unikátní tím, že se v ní mísí čínská a jihoasijská kultura.

Městečko Hoi An

Téměř uprostřed Vietnamu najdete nádherné pláže a velmi oblíbené městečko Hoi An. Nejkrásnější je v noci, kdy se změní na město svítících lampionů. Najdete tu nádherné loďky a budete mít možnost ochutnat místní specialitu v pojízdné nebo plovoucí restauraci.

Ho či Minovo mausoleum

Strýček Ho. Tak Vietnamci nazývají legendární osobnost své historie a prvního prezidenta Severního Vietnamu. Člověk, který se sjednocení Vietnamu již nedožil a zemřel během Vietnamské války v roce 1969. Jeho nabalzamované tělo můžete najít právě v Hočiminově mausoleu v Hanoji i naproti tomu, že si přál být zpopelněn. Leží ve skleněném sarkofágu a vypadá jako vosková figurína.

Tunely Cu Chi

Tunely Cu Chi jsou neuvěřitelným místem a dodnes z nich běhá mráz po zádech. Vietnamská válka totiž přinutila lidi v oblasti Cu Chi vytvořit pozoruhodný systém tunelů. Vietkong tu vybudoval něco přes 200 km chodeb, ve kterých mohli lidé normálně fungovat. Obytné prostory, kuchyně, dílny, operační sály apod. Dříve byly tunely určené pro boj ze zálohy a překvapivé útoky. Fascinující je, že všechny tunely byly vybudovány pouze za pomoci lopat a krumpáčů. Jestli trpíte klaustrofobií, raději na tohle místo ani nemyslete.

Ruiny My Son

Hinduistický chrámový komplex ve středním Vietnamu, který byl částečně zničen během války má až neuvěřitelně dlouho historii, která sahá až do 4. století. Zbytky věží, chrámů a soch tu najdete zasazené do nádherného prostřední džungle.

Nha Trang

V jihozápadním Vietnamu najdete snad nejkrásnější pláž Vietnamu. Paradoxně ještě donedávna turisté toto místo neradi navštěvovali, a to kvůli neupravenému městu. Jedná se však o vstupní bránu k nádherné dovolené, která snoubí nejjemnější písek s nádhernými lagunami. A ten klid!

Císařské město Hue

Hue je jedním z mála míst, které si zachovalo svůj tradiční a starodávný vzhled. To i naproti tomu, že tímto městě třikrát prošla válečná fronta. Jedná se ho historicky asi nejvýznamnější místo Vietnamu a je zde i jedna zvláštnost, pro kterou se toto místo vyplatí navštívit. Tou jsou koupele. Ano, v horoucím Vietnamu. To musíte vyzkoušet!

Národní park Phong Nha-Ke Bang

Nádherné výhledy a nedostupnost činí toto místo atraktivním pro dobrodruhy. Nachází se tu asi 300 vápencových jeskyní. Pro Vietnam i zbytek světa jde o poměrně nový přírodní úkaz. Jeskynní systém byl objeven až v roce 1991 místním farmářem a pro veřejnost byl otevřen až v roce 2013.

Písečné duny Mui Ne

Toto je něco pro milovníky dobrodružství. Mui Ne je totiž místem, kde můžete za jeden den vyzkoušet windsurfing, kitesurfing nebo trekking na obrovských písečných dunách. Na závěr se můžete vykoupat i na nádherné pláži.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru