Connect with us
Západ slunce v Bangkoku v Thajsku

Koronavirus

Thajsko otevře 1. října očkovaným Bangkok, Chiang Mai, Pattayu a další destinace bez karantény

Thajsko otevře 1. října očkovaným Bangkok, Chiang Mai, Pattayu a další destinace bez karantény

Thajsko se chystá příští měsíc otevřít více oblíbených turistických destinací a vsadí na to, že vyšší míra očkování může pomoci přilákat více zahraničních návštěvníků a oživit ekonomiku postiženou pandemií. Od 1. října by se mělo otevřít pro očkované turisty i hlavní město Bangkok, dále vnitrozemská oblast Chiang Mai a také plážová letoviska Pattaya, Cha-Am a Hua Hin. Další destinace jako Chiang Rai, Koh Chang a Koh Kood, se můžou zcela otevřít očkovaným návštěvníkům již v polovině října, přičemž příští rok jsou také v plánu takzvané cestovní bubliny se sousedními zeměmi.

Reklama

Pro thajského premiéra Prayutha Chan-ZCHO je oživení cestovního ruchu klíčovou prioritou, protože v roce 2019, rok před pandemií, přispěl turismus asi k pětině hrubého domácího produktu země.

Resortní ostrov Phuket se stal první thajskou provincií, která splnila cíl proočkovanosti 70 %, a byl znovu otevřen v červenci, přičemž program Sandbox se minulý měsíc rozšířil i na okolní ostrovy.

Phuket

Thajsko a podmínky vstupu v roce 2021

Thajsko má poměrně specifická pravidla při vstupu do země, která se neobejdou bez 14denní karantény. Vyžaduje příslušná víza, pokud cestující nepřijíždí do země v rámci systému osvobození od vízové ​​povinnosti, který se vztahuje na 30 dní pobytu od data vstupu, certifikát ke vstupu (Certificate of Entry) vydaný thajskými orgány, negativní PCR test na COVID-19, který není starší než 72 hodin, doklad o ubytování v státem určených karanténních zařízeních, zdravotní pojištění ve výši minimálně 100 000 USD, které pokrývá i veškeré náklady spojené s případnou léčbou COVID-19 a vyplnění deklarace.

Některé letecké společnosti však mohou od cestujících vyžadovat i další doklady, případně uplatňovat svá vlastní pravidla. Před odletem doporučujeme prověřit si podmínky i přímo u leteckých společností.

Od 14. ledna 2021 všichni cestující, kterým byl udělen certifikát ke vstupu do Thajska (COE), jsou povinni stáhnout si aplikaci Thailand Plus a prostřednictvím ní se zaregistrovat. Po příjezdu do Thajska se musí prokázat QR kódem, který byl vygenerován při registraci prostřednictvím aplikace.

Pro plně očkované, kteří míří na Phuket nebo Samui, platí zvláštní pravidla odpovídající modelu Phuket Sandbox nebo Samui Plus, kterými se cestující řídí prvních 14 dní po příletu. Díky těmto modelům už jsou návštěvníci osvobozeni od hotelové karantény a po uplynutí zmíněných 2 týdnů se mohou pohybovat i po zbytku země.

Phuket

Destinace Chiang Mai, Koh Samui, Krabi, Pattaya, Phang Na a Phuket jsou otevřené očkovaných turistům se 14denní karanténou. Phuket se 1. července Phuket otevřel těmto turistům bez karantény. Zároveň mohou návštěvníci po dvou týdnech na ostrově s negativním testem cestovat i po zbytku země. Tento systém thajská vláda nazývá Phuket Sandbox.

K modelu Sandbox se přidaly destinace Koh Phi Phi, Koh Ngai a Railay na Krabi; Khao Lak a Koh Yao na Phang-Nga; rovněž tři hlavní ostrovy Surat Thani – Koh Samui, Koh Phangan a Koh Tao. Sem můžeš cestovat po týdnu na Phuketu. Zároveň platí, že i zde musíš strávit 7 nocí.

Co potřebuješ před opuštěním destinace po 7. dni?

Abys mohl navštívit další destinace, hotel na Phuketu, ve kterém si 7 nocí bydlel/a, ti musí dát o této skutečnosti potvrzení. Potřebné jsou také 2 testy – při příjezdu a 6. nebo 7. den na Phuketu. Po 7denním pobytu na jednom z možných míst dostanou turisté tzv. „Release form“ formulář a mohou cestovat po zbytku země. Pokud odlétají domů dříve než po 7 dnech v destinaci, do které se z Phuketu přesunuly, musí se přesunout na letiště na Phuketu. Při vstupu na letiště se prokáží letenkou nebo jiným důkazem o mezinárodním vycestování z Phuketu.

Akční letenky do Thajska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Austrálie chce nastartovat COVID pasy a otevřít hranice možná už během Vánoc https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus55 minutami dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami v hlavní sezóně už od 4 990 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo2 hodinami dozadu
Rozlousknuto! Jak do Thajska během pandemie ve 4 krocích https://t.co/Ue49Oq5Yrk3 hodinami dozadu
PECKA DNE: 5* Dubaj s polopenzí na ostrově Palm Jumeirah od 26 890 Kč https://t.co/eRX7XWNrOd21 hodinami dozadu
10 nejkrásnějších tatranských túr s dětmi i bez nich https://t.co/XdHL19vUKX22 hodinami dozadu
Mauricius 1. října ruší karanténu pro očkované. Bude nutné pouze testování https://t.co/hSTauB25Z8 #novinky22 hodinami dozadu
Podzimní Mallorca? Leť z Vídně nebo Prahy už od 527 Kč https://t.co/DXYXHexFa81 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT7 #letenky1 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT71 dnem dozadu
TOP roadtripy po USA: Nejkrásnější cesty napříč Amerikou https://t.co/y3LEZTK4be2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru