Connect with us

Letenky

Vídeňské letiště má velké novinky. Ty přicházejí se zimním letovým řádem

Vídeňské letiště má velké novinky. Ty přicházejí se zimním letovým řádem

Letiště Vídeň už funguje v zimním letovém řádu. Přináší množství nových letů a upravuje, resp. navyšuje frekvenci některých z nich. V roce 2018 už oznámilo vícero novinek a ukazuje se, že je pro nízkonákladové letecké společnosti čím dál tím víc atraktivnější. Výsledkem je tak množství nových přímých letů, které mohou dělat vrásky na tváři třeba i Letišti Václava Havla, hlavně pokud jde o cestující z Jižní Moravy. Tady jsou největší novinky ve zkratce:

Reklama

Přímý let do Číny dvakrát týdně

Největší soukromá letecká společnost v Číně, 5* Hainan Airlines, spustila v říjnu 2018 nové letecké spojení mezi Vídní a městem Shenzhen. První let odstartoval už 20. října. Na trase Vídeň – Shenzhen se bude létat 2x týdně na moderním Boeingu 787 Dreamliner. Letenky do Shenzehnu můžeš rezervovat za 11 690 Kč.

Nová německá destinace z Vídně

Od 28. října 2018 přidala letecká společnost Adria Airways novou linku z Vídně. Do nově dostupné destinace Paderborn v Německu bude létat letoun Saab 2000 4x týdně. Zpátečně vychází na 4 290 Kč. 

Tokio bez přestupu a s pěti hvězdami

Nedávno jsme psali o kvalitách letecké společnosti ANA (All Nippon Airways). Skvělá zpráva je ta, že od 17. února 2019 bude 5* ANA létat z Tokia do Vídně každý den! Na nové lince si budou cestující moct užívat let v letounu Boeing 787-9 Dreamliner, který má kapacitu 215 míst (z toho 48 v business třídě a 167 v ekonomické). Letenky do Tokia se dají rezervovat už nyní.

Amsterdam: další linka a vysoká frekvence letů

Od 2. prosince přidá letecká společnost Vueling novou destinaci z Vídně a bude létat 4x týdně do Amsterdamu. Přímý let obslouží Airbus A320. Letenky se dají rezervovat od 2 080 Kč.

Přímé lety do Kanady s Air Canada

Letiště Vídeň přivítá další novou leteckou společnost: od 29. dubna 2019 bude Air Canada nabízet přímé lety na trase Vídeň – Toronto. V létě bude tato trasa v nabídce každý den, v zimním letovém řádu 2019/2020 to bude 5x týdně.

Dvě skvělé novinky od Austrian Airlines

Od 29. dubna 2019 přidá letecká společnost Austrian Airlines do svého portfolia novou dálkovou destinaci: Montreal. Rakouská letecká společnost bude do kanadské metropole létat po celý rok. V letním letovém řádu každý den, v tom zimním to bude 5* týdně. Partner Star Alliance, letecká společnost Air Canada, převezme spojení Vídeň – Toronto. Letenky do Montrealu se dají rezervovat už nyní za 15 990 Kč.

Druhou novinkou je oblíbené Kapské město. Od zimního letového řádu 2018/19 přidá letecká společnost Austrian Airlines do svého portfolia novou dálkovou destinaci a 2x do týdne se tak bude létat do vzpomínané Jihoafrické republiky. Všechno s Boeingem 777. Přímé lety do Kapského města můžeš rezervovat za 16 790 Kč.

Austrian Airlines kromě toho zvyšuje frekvenci letů do Chicaga, New Yorku, Toronta a Tel Avivu. Více letů v týdnu nabídne i do východní Evropy. Zvýší se počet letů do Kyjeva, Krakova, Bělehradu, Budapešti, Bukurešti a Sarajeva. K dispozici budou i další lety do Berlína – Tegel, Düsseldorfu, Hamburku, Kodaně, Athén a Soluně.

Maroko i s národními aerolinkami

Kromě nízkonákladových linek bude možné do Marrákeše létat z Vídně i s Air Arabia Maroc. Od 29. října 2018 letecká společnost nabízí přímé spojení z Vídně do Maroka. Do této destinace bude létat 2x týdně s Airbusem A320.

Wizz Air přidává na zimu Varšavu a Eilat

Wizz Air tento rok přiletěl do Vídně a hned se pustil do expanze. Už nyní nabízí 11 nových linek z Vídně. Nová trasa do Varšavy je aktivní od 28. října 2018 a každý den směřuje z Vídně na letiště Varšava Chopin v hlavním městě Polska.

V zimě se navíc od listopadu bude létat i do izraelského Eilatu. Nová linka do nejjižnějšího města Izraele bude v nabídce dvakrát týdně, vždy v úterý a sobotu.

Laudamotion potěší i v zimě

Od zimního letového řádu 2018/19 přidala letecká společnost Laudamotion do své sítě další destinace. V nabídce jsou oblíbené destinace jako Barcelona, Madrid, Palma de Mallorca, Dublin, Londýn, Řím, Kodaň, Paříž, Milán nebo Krakov. Každý čtvrtek a neděli budou v nabídce i města Marrákeš, larnaka nebo portugalské Faro. Kromě toho bude letecká společnost Laudamotion létat do Ammánu v Jordánsku a na Kanárské ostrovy Tenerife a Fuerteventura, Las Palmas a Lanzarote. Kompletní nabídka letenek Laudamotion startuje na cenách od 602 Kč.

Zdroj fotografií: Dreamstime.com, Austrian Airlines, Air Canada, Unsplash.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.5/5 - (4 votes)
1 Comment

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru