Connect with us

Amerika

Hurá na Kubu! Varadero se od 15. října otevírá turistům

Hurá na Kubu! Varadero se od 15. října otevírá turistům

Varadero bude zatím jedinou oblastí Kuby, která se znovu otevře turistům ze zahraničí. Stane se tak už tento týden – 15. října 2020. Nadále platí, že pro vycestování na Kubu nepotřebujete negativní test, pouze platné cestovní/zdravotní pojištění i ve španělštině – pokud jej nemáte, můžete si ho zakoupit i na místě.

Reklama

Turisté z Evropy budou po příletu do Varadera testováni na letišti (na náklady Kuby). Následně se přesunou do hotelů, kde počkají na výsledky – většinou do 24 hodin budou dostupné.

Karibská země chce potom v další fázi (1. červenec 2021) postupně otevírat i další oblíbené dovolenkové destinace jako Cayo Largo Del Sur, Cayo Coco, Cayo Guillermo, Cayo Santa María a Cayo Cruz.

Tucet hotelů ve Varaderu už dostalo zelenou, přidají se další

Místní orgány vytvořily s cílem zodpovědně znovu otevřít oblast Varadero tzv. turistický koridor. Ten zajistí tranzit turistů po příletu do konkrétních oblastí a hotelů, čímž se téměř znemožní riziko přenosu koronaviru.

Podobnou politiku už uplatňuje například i Jamajka, což pravděpodobně při uvolňování cestovatelských pravidel inspirovalo Kubu, všímá si Traveloffpath.com.

Kuba

Výlety do Havany mají zatím stopku

V rámci cestovatelského koridoru platného od 15. října budou mít turisté na výběr z několika 4* a 5* hotelů, 1 golfového hřiště, 2 přístavů, Dolphin Parku a dvou nákupních center (Plaza America & Plaza Hicacos). K dispozici budou i mnohé obchody, restaurace a kavárny.

Nabídka výletů se zatím omezí na plavby katamarány, turistický autobus, motocykly a kola po Varaderu či sledování delfínů.

Naší prvořadou prioritou je bezpečnost našich klientů a personálu, takže v této počáteční fázi bude mobilita klientů a rozsah exkurzí omezena pouze na schválenou oblast, což znamená, že turisté nebudou mít za žádných okolností povolen vstup nikde mimo Varadera. Rovněž místní obyvatelé nebudou moci vstoupit do turistické zóny. Všichni klienti cestující do cíle proto musí po příletu prokázat potvrzení o rezervaci z hotelu.uvedl Lessner Gomez, ředitel cestovního ruchu na Kubě.

Kuba

Hotely ve Varaderu, které se znovu otevřou 15. října:

 • Hotel Valentín El Patriarca
 • Meliá Peninsula Varadero
 • Iberostar Bella Vista
 • Vista Azul Beach
 • Grand Memories Varadero
 • Swandor Varadero Beach (Ex-Fiesta Americana Varadero)
 • Roc Arenas Doradas
 • Muth Playa de Oro
 • Iberostar Tainos
 • Hotel Tuxpan
 • Sol Palmeras
 • Royalton Hicacos
 • Iberostar Varadero

Všechny zmiňované hotely si můžeš rezervovat přímo přes Pelikán. Stačí si vybrat konkrétní termín. Letenky na podzim budou brzy dostupné i v rezervačních systémech. Zatím si můžeš prohlédnout aktuální nabídku na rok 2021.

Akční letenky na Kubu na rok 2021

Hotely mimo seznam zůstávají zavřené až do odvolání, stejně jako letiště v hlavním městě. Všechny uvedené hotely budou poskytovat rovněž lékařské služby související s případnou nákazou.

Kuba

S kým se dá letět do Varadera?

Řada leteckých společností již oznámila lety na Kubu – například americký WestJet, Air Canada či oblíbené německé aerolinky Condor.

Air Canada

Po návratu z Kuby

Nezapomeňte, že po návratu z Kuby do České republiky je nutné vyplnit příjezdový formulář a současně do 5 dní od příjezdu do ČR podstoupit test.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru