Connect with us
Norské Oslo za úsvitu

Novinky

Nejkrásnější cestovní pas? Navrhli jej designéři a mění se pod UV světlem

Nejkrásnější cestovní pas? Navrhli jej designéři a mění se pod UV světlem

Norsko vydalo nové atraktivní cestovní pasy a doklady, které obsahují i ilustrace země měnící se pod UV světlem každý den. Navrhlo je designové studiu v Oslu.

Reklama

Studio Neue Design vyhrálo soutěž a stalo se tak designérem nového cestovního pasu. Hlavním důvodem k předělání pasů je zvýšení jejich bezpečnosti. Pokud jde o samotný design, tvůrci se chtěli zaměřit na cosi, co mezi Nory zarezonuje a je s nimi spojené. Na podobě nových cestovních pasů a osobních dokladů pracovali 6 let. Každá strana je unikátním příběhem severské země.

Norský designový cestovní pas
Norský designový cestovní pas

Použitím jednotlivých částí širokého norského panoramatu chtěli designéři ukázat kontrasty v zemi, kterou tvarují mnohá místa, scenérie a důležité historické události, uvádí Lonely Planet.

Zdroj: catharinacaprino.com

Akční letenky d Norska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru