Connect with us

Koronavirus

Cestující ekonomické třídy United Airlines budou nastupovat dříve, než ostatní

Cestující ekonomické třídy United Airlines budou nastupovat dříve, než ostatní

Doposud jsme byli zvyklí na to, že cestující ve vyšších třídách nastupovali první – a samozřejmě to platí i v současnosti. Americké aerolinky United Airlines ale aktuálně experimentují s novým pravidlem, které jim má pomoci zajistit dostatečný sociální distanc mezi cestujícími.

Reklama

Ve snaze zajistit dodržování pravidel distancu pošlou United na palubu cestující podle řad a ne podle třídy. Tato metoda bude prozatím uplatňována až do konce května.

Jak to bylo doposud?

Americké aerolinky dosud pouštěly na palubu cestující podle přísné posloupnosti. Nejprve nastupovali cestující se zdravotním postižením, malé děti, vojáci, majitelé prémiových karet, business cestující, premium economy cestující a následně podle jednotlivých tříd i cestující ekonomické třídy.

Co se vlastně změní?

Ti, kteří sedí v zadní části letadla, nastoupí nejdříve. Do letadla tedy budou lidi volat postupně od nejzadnějších řad až po první řady, kde se nacházejí sedadla pro premium economy a business cestující.

Business cestující mají přitom zohledněn v ceně letenky přednostní nástup. United Airlines ale cestující vyšších tříd ujistily, že jde o dočasné řešení.

Proč to dělají?

United spouští novou metodu nástupu do letadla ve snaze minimalizovat počet lidí v uličce najednou. Pokud všichni postupně nastoupí do letadla podle řad směrem odzadu-dopředu, neměl by nikdo ucpávat uličku a vytvářet zbytečné prostoje, které mohou být potenciálně nebezpečné při dodržování sociálního distancu.

Opatřením se urychlí proces nástupu do letadla a očekává se, že cestující se nebudou muset obcházet v uličce a setkávat se v úzkém prostoru.

Doporučené články:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru