Connect with us

Koronavirus

Turkish airlines dočasně sníží počet destinací na pět

Turkish airlines dočasně sníží počet destinací na pět

Turkish Airlines létají do 315 destinací ve 126 zemích, což je suverénně nejvíc ze všech aerolinií na světě. Aktuální situace s COVID-19 ale na nějaký čas vše změní. Aerolinie budou od pátku 27. března létat z Istanbulu jen do pěti mezinárodních destinací.

Reklama

5 destinací, které budou dostupné

 • Addis Abeba
 • Hongkong
 • Moskva
 • New York
 • Washington

Nabídku 126 zemí aerolinie zredukovaly na čtyři. Letecká společnost bude udržovat zejména některé vnitrostátní lety a očekává se, že celková kapacita se sníží o 85 %.

Vrácení peněz? Víc se vyplatí míle

Pokud se rozhodnete zrušit svou letenku, dostanete peníze zpět. Mnohem štědřejší možnost se ale nabízí, pokud se rozhodnete svůj let odsunout na neurčito.

Aerolinie totiž poskytnou bonus ve výši 15 % všem, kteří odloží letenky, namísto jejich vrácení. Stejně tak cestující získají 1 000 bonusových mil za každých 10 € z ceny letenky, kterou se rozhodnou odložit, namísto refundace, píše se na blogu Onemileatatime.com

Letecká společnost při rezervaci v zásadě nabízí míli za každý cent ceny letenky plus 15 % bonus z její hodnoty. Jinými slovy, letenka za 1 000 € by vám přinesla poukázku 1 150 € plus 100 000 mil.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru