Connect with us
Istanbul, Turecko

Novinky

Turkish Airlines opět spustily stopover ubytování v Istanbulu zdarma. Známe podmínky

Turkish Airlines opět spustily stopover ubytování v Istanbulu zdarma. Známe podmínky

Letecká společnost Turkish Airlines létá do více destinací než kterékoli jiné aerolinky. V rámci spojení s celým světem svým pasažérům nabízí možnost objevit Istanbul a jeho nádherná zákoutí díky ubytování zdarma. Aerolinky službu odstartovaly v roce 2017, nicméně kvůli globální pandemii ji musely pozastavit. V březnu 2022 ji díky zlepšující se situaci opět spustily. Kdo má na ubytování v Istanbulu nárok?

Reklama

Na ubytování zdarma mají nárok pasažéři (včetně těch z Česka), jejichž přestup v Istanbulu je delší než 12 hodin. Zároveň musí být splněna podmínka, že mezi jednotlivými lety nesmí být jiný přípojný let Turkish Airlines do finální destinace, jinak nárok zaniká.

Cestující ekonomickou třídou mohou využít jednu noc ve 4* hotelu, pasažéři byznys třídy mají k dispozici dvě noci v 5* hotelu. Cestující mají také možnost využít zasmluvněné hotely za ceny začínající na 49 dolarech (v přepočtu zhruba 1 100 Kč).

Podmínky získání bezplatného hotelu od Turkish Airlines

  1. Je třeba mít návazné lety na jedné letence – to znamená, že pokud letíte z Vídně přes Istanbul například do Ameriky, musíte mít oba lety na jednom itineráři – pokud jsou letenky z Vídně do Istanbulu a z Istanbulu do USA samostatně na dvou různých rezervacích, nesplňujete podmínku
  2. Mezi lety nesmí být dřívější odlet – nárok na bezplatný hotel získáte v případě, že mezi vaším letem z Istanbulu do finální destinace již není během 12 hodin žádný další přípojný let Turkish Airlines do této destinace.
  3. Musí být dodržena minimální délka přestupu 12 hodin

Akční letenky Turkish Airlines

Projekt Stopover in Istanbul

Aerolinky Turkish Airlines opět spouští i svůj projekt Stopover in Istanbul, do něhož jsou zapojeny pouze vybrané země (Česká republika mezi nimi aktuálně není). Ten cestujícím umožňuje naplánovat si přestup v Istanbulu, musí trvat alespoň 20 hodin, a využít v rámci něj hotel zdarma.

„Naším cílem je ukázat tureckou pohostinnost a jedinečné divy Istanbulu cestujícím, kteří se rozhodnou pro ubytování s mezipřistáním, a zároveň přispět k cestovnímu ruchu v Turecku a zvýšit počet přestupujících pasažérů letících s Turkish Airlines. Cestující si rovněž mohou prodloužit délku svého počátečního bezplatného ubytování s výhodnými cenami Turkish Airlines ve smluvních hotelech, aby objevili ještě více z Istanbulu,“ uvedl generální manažer Turkish Airlines Bilal Ekşi.

Zažít Istanbul s mezipřistáním s Turkish Airlines mělo dosud možnost více než 57 tisíc přestupujících cestujících ze 42 zemí a 108 měst. Projekt se v roce 2022 rozšíří na 15 nových zemí s cílem podpořit turistický sektor v Turecku, píše Travel Professional News.

Istanbul

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru