Connect with us
Benátky

Novinky

Nejikoničtější budovu v Benátkách otevřeli pro veřejnost poprvé v historii

Nejikoničtější budovu v Benátkách otevřeli pro veřejnost poprvé v historii

Návštěvníci Benátek budou moci poprvé v historii vstoupit do Procuratie Vecchie, majestátní renesanční památky. Je nejdelší budovou v Benátkách a jejímu otevření předcházely pětileté renovace.

Reklama

Impozantní budova se nachází na náměstí Piazza San Marco a táhne se po celé jeho severní straně. Procuratie Vecchie je jednou z nejslavnějších a nejvíce fotografovaných budov v celých Benátkách. Turisté budou moci navštívit horní patro, kde bude otevřena stálá výstava. Na její přípravu oslovili architekty z Milána. Designéři nainstalovali také nové prostory a otevřeli chodby a místnosti pro veřejnost.

Benátky
Zdroj: Shutterstock/YMZK-Photo

Procuratie Vecchie bylo postaveno ve 12. století a sloužilo jako sídlo prokurátorů svatého Marka. Ti byli zodpovědní za řízení církevních majetků. Budovu zničil v roce 1512 požár. Následně ji v roce 1538 zrekonstruovali politici a královská rodina, píše Lonely Planet.

Během restaurování vznikly čtecí místnosti, výstava, prostor pro akce a kavárna, která v místě zachovala původní dřevěné trámy. Má rovněž terasu, ze které je výhled na Baziliku svatého Marka a zvonici Campanile. K budově přibyl také nový střešní pavilon s vyhlídkou na některá z nejkrásnějších míst v Benátkách. Výhledy sahají až na samotnou lagunu v dálce.

Benátky
Zdroj: Shutterstock/Antonina Tadeush

Architekti dále přidali otevřenou skrytou pasáž, kterou lze projít mezi Piazza San Marco a královskými zahradami z dob Napoleona. Zahrady na nábřeží Canal Grande byly roky opuštěny a následně přeměněny na veřejný park jako část projektu Procuratie Vecchie. Uvnitř budovy se návštěvníci mohou pokochat originální benátskou podlahou, stropy, omítkou a freskami, které také prošly rekonstrukcí.

Akční letenky do Benátek

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru