Connect with us
Turecko

Novinky

Turecko mění svůj mezinárodní název. Už nebude Turkey ale Türkiye

Turecko mění svůj mezinárodní název. Už nebude Turkey ale Türkiye

Turecko oficiálně změnilo své mezinárodně uznávané jméno z Turkey na Türkiye. Nové jméno údajně přijali z důvodu, že výstižněji odráží kulturu a tradice, píše Travel Awaits.

Reklama

Prezident Recep Tayyip Erdogan vydal začátkem prosince oběžník, ve kterém uvádí, že: „Fráze Türkiye nejlépe reprezentuje a vyjadřuje kulturu, civilizaci a hodnoty tureckého národa. V tomto kontextu se používá fráze „Made in Türkiye“ namísto „Made in Turkey“ na produktech, které exportujeme a které jsou chloubou naší země v mezinárodním obchodu.“ Používání fráze není až takovou novinkou, Sdružení tureckých vývozců ji začalo používat již v lednu 2020.

Změna má rovněž znamenat tisíce let zkušeností, slovo Türkiye se datuje do 14. století.

Turecko není jedinou zemí, která zavedla změnu v názvu. V roce 2019 Nizozemsko přestalo používat název Holland jako alternativu k Netherlands. Makedonie se v roce 2018 změnila na Severní Makedonii a samotné Česko v roce 2016 zavedlo mezinárovně uznávaný název Czechia.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru