Connect with us

Koronavirus

Turecko se chce otevřít návštěvníkům. Rozdá certifikáty zdravého turismu

Turecko se chce otevřít návštěvníkům. Rozdá certifikáty zdravého turismu

Turecko se připravuje na znovuotevření země zahraničním turistům. Na ochranu bezpečnosti země zavedla nový program – certifikát zdravého turismu. Ten má zajistit dodržování určitých pravidel pro turecké aerolinky, dopravu, ubytování, pláže a historické památky.

Reklama

Certifikáty budou vydány institucím, které splňují vysoký stupeň hygienických požadavků. Vydávat je budou mezinárodní certifikační instituce. Hotely, restaurace a dopravní prostředky musí zavést opatření na dodržování social distancingu, doprava musí být často dezinfikována.

Certifikáty mají turisty ujistit, že jejich dovolená proběhne podle přísných norem a mohou se během pobytu v Turecku cítit bezpečně. „Náš program pokrývá preventivní a ochranné kroky včetně vzdušné, námořní a pozemní dopravy, přístavů, všech zařízení poskytujících dovolenkové služby, zdravotního stavu zaměstnanců v tomto průmyslu a turistů samotných,“ prohlásil Mehmet Nuri Ersoy, turecký ministr kultury a turismu.


Další opatření vyžadují od turistů nošení roušek od check-inu až po check-out během létání. Před vstupem do letadla všem měří teplotu. Zaměstnanci v turistickém ruchu musí rovněž podstoupit pravidelné prohlídky a budou poučeni o hygieně a dostanou potřebné vybavení. Turecko by zahraničním návštěvníkům mělo otevřít v polovině června.

Zdroj informací: Lonelyplanet.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru