Connect with us

Cestopisy

Italské Lago di Garda stojí za návštěvu + červnové letenky z Prahy do Verony od 1 655 Kč

Italské Lago di Garda stojí za návštěvu + červnové letenky z Prahy do Verony od 1 655 Kč

Podobně jako Češi jezdí k „českému moři“ na Lipno, mohou Italové jezdit ke svému největšímu jezeru Garda. A možná i vy po přečtení tohoto článku jednou to moře o prázdninách rádi oželíte. Chytni akční letenky na červen a užij si jak krásy Verony, tak i zdejšího okolí.

Reklama

1. Jako u moře… nebo ne?

Largo si Garda vzniklo před 10 tisíci lety, je ledovcového původu a řekněme, že si žije vlastním životem. Severní část je užší, ale zato divočejší. Voda je zde sice chladnější, zato právě díky kamenitému dnu čistější.

Na jihu se pak jezero rozšiřuje na celých 17 km a zde už nemáte pocit, že jste u krásného velkého jezera, ale asi jste se omylem ocitli někde u moře. I voda je tu teplejší. O faktu, že jde o jezero vás přesvědčí snad jen sladká voda a vůně ve vzduchu.

2. Ráj pro sportovce

U Lago di Garda můžete provozovat všechny možné druhy sportů – od turistiky, přes cyklistiku, plavání… ale hlavně je trhákem pro milovníky adrenalinovějších druhů sportu, jako například windsurfing, závody lodí atd. A není divu, vždyť je mu přezdíváno jezero větrů, místní pro ně mají dokonce asi 50 různých pojmenování, a právě ony tu pro ně ideálně víří vodu.

Vítr tu pomáhá i paraglidistům, kteří si tu zas užijí své díky obklopujícím horám.

I horolezci, nebo jen milovníci túr se zde zabaví. Okolní hory jsou k lezení ideální a v místě je přes 2000 turistických tras. Můžete si vybrat od začátečnických po těžké horolezecké cesty plné skalnatých převisů.

3. Cyklostezky, kam se podíváš

Jezero ovšem není rájem pouze milovníků sportu ve vzduchu nebo na vodě. Nabízí zábavu i pro ty, kteří se raději drží na zemi. V okolí je totiž spousta cyklostezek, po kterých si můžete projet jak přírodu, tak se podívat po blízkých měst. Inspiraci kam nejdřív můžete najít např. zde.

Podle vaší fyzické kondice si vyberte délku, případně povrch a nadmořskou výšku. Pro opravdové nadšence jsou tu cyklostezky i po vrcholcích okolních hor.

Navíc je možné si kolo půjčit v půjčovnách, nebo si můžete půjčit i kolečkové brusle, na kterých můžete vhodné cyklostezky také projet.

4. Monte Baldo lanovkou

Pokud si chcete užít jen krásný výhled z ptačí perspektivy a prakticky se nezapotit, dopřejte si za 10 euro výlet na Monte Baldo (1752 m.n.m) kabinovou lanovkou. A nemusíte se bát, že byste přes mnoho lidí neviděli. Kabinka totiž nejen, že jede nahoru, ale zároveň se otáčí dokola podle své osy. Bez zbytečného přecházení a rozhýbávání lanovky tak uvidíte celé panorama.

5. Dobré víno, Bardolino

Vyhledávané letovisko Bardolino, asi 30 km západně od Verony, je známé svým červeným vínem. Město nabízí jak procházku po vinicích, tak i posezení ve vinných sklípcích, nebo návštěvu Museodi Vino (Muzea vína).

Ochutnávku můžete spojit i s návštěvou krásného historického města. Milovníci zábavy pak uvítají blízkost italského Disneylandu Gardalandu, autosafariparku a velkého centra vodních sportů Caneva u Lazise .

6. Největší zábavní park Itálie

Italský zábavní park GARDALAND dokonce i časopis Forbes vyhodnotil jako 5. nejlepší zábavní park v Evropě. Určitě stojí za návštěvu. Zábavu si tu najdou nejen děti, ale i dospělí. Na ochutnávku přikládáme krátké video…

7. Autosafari park a obrovské aquarium

A na své si pak přijdou milovníci zvířat při návštěvě ZOO s autosafari parkem Parco natura viva. ZOO funguje ve dvou segmentech. V klasické „fauna ZOO“ s jednotlivými výběhy a autosafariparkem. Tam můžete vidět všechna zvířata z bezprostřední blízkosti.

A pokud vás zajímá svět pod hladinou moří a oceánů, zajeďte si do blízkého aquaria Gardaland SEA LIFE aquarium. Projít jej trvá kolem 90 minut a vidět můžete přes 5000 druhů podmořských živočichů.

8. Památky, kam se podíváš

Nejen po cyklostezkách se můžete celkem pohodlně dostat na mnoho historických architektonických památek, jakými jsou hrady, kostely, kaple a další. Zkuste například dochovanou římskou vilu Torre di San Martino, fascinující hrad Castello Scaligero nebo svatyni Basilica Madonna della Corona „připevněnou ke skále“.

9. Luxusní koupele Sirmione

Památkou je i další často vyhledávané letovisko – Sirmione. Město láká především hradem Rocca Scagliera, doslova obklopeným vodou. A mimo městečka a hradu si určitě udělejte čas na návštěvu tamních římských termálů, spa a wellness centra.

10. Noční život a zábava

I když můžete být ze všech těch výletů, šlapání na kole nebo projížďkách na bruslích unavení, zkuste nasbírat trochu té energie a vyjděte si ven po setmění. Čeká vás nejen úžasná atmosféra, případně dobré jídlo a pití, ale i nezapomenutelný pohled na noční krajinu ozdobenou svítícími městy, a odrazem hvězd na hladině jezera, na což jen tak nezapomenete.

Jak se na Lago di Garda dostat

Mnoho lidí jezdí autem – berou si s sebou i kola nebo jiné sportovní potřeby. Pohodlnější, rychlejší a koneckonců i levnější možností může být letenka.My pro tebe máme super tip na letenku z Prahy do Verony od 1 382 Kč. Vybírej z akčních termínů na květen.

Ubytování v Lago di Garda pak snadno najdete zde.

Akční letenky do Verony

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.9/5 - (7 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru