Connect with us
Thajsko

Novinky

Thajsko zavede novou daň pro turisty. Jedná se o malý poplatek zahrnutý v ceně letenky

Thajsko zavede novou daň pro turisty. Jedná se o malý poplatek zahrnutý v ceně letenky

Thajsko plánuje od dubna zavést poplatek pro zahraniční turisty ve výši zhruba 195 Kč. Peníze mají být použity na rozvoj atrakcí a pojištění pro ty, kteří si jej nemohou zaplatit sami.

Reklama

Nová daň bude zahrnuta již v ceně letenky a je součástí vládního plánu na udržitelný turismus, píše Reuters. Thajsko letos očekává 5-15 milionů turistů. Finální číslo záleží i na tom, jaké podmínky budou pro cestovní ruch nastaveny.

Země nedávno rozšířila tzv. program Sandbox kromě Phuketu i na další destinace – Krabi, Phang-Nga, Surat Thani (pouze Ko Samui, Ko Pha-Ngan a Ko Tao). Očkovaní turisté zde mohou trávit dovolenou bez hotelové karantény.

Akční letenky do Thajska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru