Connect with us

Koronavirus

Italská vláda zakázala využívání horních přihrádek v letadle

Italská vláda zakázala využívání horních přihrádek v letadle

Italské vládní orgány v minulých týdnech oznámily, že zakazují příruční zavazadla na všech vnitrostátních a mezinárodních letech, a to od pátku 26. června. Informoval o tom italský deník The Local.

Reklama

Národní podnik pro civilní letectví je kvůli koronaviru vyhlásil za zdravotní riziko. Cílem je omezit pohyb na palubě. Cestující budou moci nastoupit pouze s malým příručním zavazadlem, které se vejde pod sedadlo.

Účelem tohoto opatření je zabránit blokování uliček a vytváření davů, když cestující nastupují nebo vystupují. Podle italské vlády se tak omezí riziko šíření onemocnění COVID-19.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
1/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru