Connect with us

Amerika

7 míst, za kterými se vyplatí vycestovat pro ten nejlepší východ slunce

7 míst, za kterými se vyplatí vycestovat pro ten nejlepší východ slunce

Romantický film s happy endem, krásná žena s kyticí růží na instagramové fotce, líbání se pod silvestrovským ohňostrojem…To všechno už jsme viděli tisíckrát, a když o nich slyšíme, jen mávneme rukou a zařadíme je mezi další kýče. I tak nás ale stále nějakým způsobem přitahují. Takovým jevem je i východ slunce. Představíme ti několik míst, na kterých se vyplatí si trochu přivstat.

Reklama

Grand Canyon, Arizona, USA

Národní park Grand Canyon je jedním z nejpopulárnějším turistických míst v USA (takže jestli si východ slunce představuješ výhradně ve společnosti svojí drahé polovičky, budeš asi zklamaný z dalších drahých poloviček všude kolem). Kombinace barev a přírodních uměleckých děl vytvořených erozí východ sluce ještě víc zdůrazňuje. Ideální místo na sledování tohoto nebeského kina nemáme, zkušení cestovatelé ale doporučují Maricopu, Hopi a Mather Point.

Santorini, Řecko

O Řecku vždy píšeme s radostí (a když je píšeme v kanceláři, nejednou zamáčkneme slzu), na našem portálu najdeš i článek konkrétně na Santorini. Hrdá ohnivá koule dotýkající se moře, červená skaliska, stříbřité stromy olivovníků, modrofialová obloha v dokonalé harmonii s bílými fasádami místních domků.

Tres Cruces, Peru

Nejznámějším místem v Peru je sice Machu Picchu (na fotce dole), za východem slunce turisté cestují ale i do Tres Cruces. Jedná se o posvátné místo pro Inky. Kdo ví? Možná je tomu tak proto, že při východě slunce tu obloha hraje všemi barvami.

Mount Bromo, Jáva, Indonésie

Jestli znáš Indonésii, možná tě název tohoto odstavce trochu zmátl. Máš pravdu, kromě toho, že Mount Bromo je nejznámější indonéskou horou, je i stále aktivní sopkou.  Neboj se, určitě bychom tě neposílali za východem slunce do jedovatých výparů v kráteru. Ideálním místem na pozorování východu slunce nad sopkou Bromo je například i hora Penanjakan.

Stonehenge, Anglie

Spojení Stonehengu a slunce není vůbec náhodné. Tento div světa byl totiž postaven tak, aby se při východu i západu slunce paprsky dostaly až do samotného středu tohoto uskupení. Jedná se skutečně o kouzelný jev. Dokonce si můžeš online objednat i soukromý výlet za účelem sledování slunce.

Samoa, Austrálie a Oceánie

Někteří tvrdí, že ten nejkrásnější východ slunce i jeho západ je právě tady. I Samoa se vyznačuje sopečnou aktivitou, zároveň z ní ale vyzařuje klid a harmonie. Jestli upřednostňuješ velké turistické resorty a hlučné programy pro cizince, tato destinace není úplně pro tebe. Zdejší východ slunce se ti ale stoprocentně zaryje do paměti jako něco, co se vyplatilo zažít.

Angkor Vat, Kambodža

Toto místo je silným zážitkem v libovolnou denní hodinu. Sice i a tomto místě se při východu slunce nevyhneš davům turistů, zdejší chrámový komplex je ale tak magický, že je bez potíží přestaneš vnímat.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Jak vyrazit na Zanzibar na 5 dní a užít si ho naplno (letenky od 11 990 Kč) https://t.co/Bu1IqK1FPu11 minutami dozadu
HAPPY HOUR s Pelikánem: Rezervuj citybreak nebo pobyt na Slovensku se slevou až 1 200 Kč https://t.co/TrIb3rcoLv20 minutami dozadu
Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup do Aquaventure Waterpark zdarma https://t.co/nHoY5PIuz6 #novinky26 minutami dozadu
New York! 9 tipů, co dělat ve slavném velkoměstě https://t.co/u4czLzhXFp2 hodinami dozadu
PELIPECKA: New York z Prahy od 7 990 Kč! https://t.co/c5Jwqf3D3C2 hodinami dozadu
PELIPECKA: New York z Prahy od 7 990 Kč! https://t.co/c5Jwqf3D3C #letenky15 hodinami dozadu
PELIPECKA: New York z Prahy od 7 990 Kč! https://t.co/c5Jwqf3D3C15 hodinami dozadu
PECKA DNE: Dovolená na Menorce v hotelu u pláže od 10 090 Kč https://t.co/we2EHcHNZv18 hodinami dozadu
Když vás místo budíku vzbudí horský potok. Vítejte v hotelu Tri Studničky! https://t.co/9ssXOKPMQe20 hodinami dozadu
HAPPY HOUR s Pelikánem: Rezervuj citybreak nebo pobyt na Slovensku se slevou až 1 200 Kč https://t.co/TrIb3rcoLv24 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru