Connect with us
Benátky

Evropa

Romantické Benátky! Rezervuj podzimní termíny z Prahy od 664 Kč

Romantické Benátky! Rezervuj podzimní termíny z Prahy od 664 Kč

Benátky, to krásné město na vodě, protkané kanály s gondolami, romantická tajemná atmosféra v každém období a karneval plný fascinujících masek. Nyní si do nich můžeš zaletět z Prahy už od parádních 664 Kč. Nedoletíš sice přímo do Benátek, ale na letiště v blízkém Trevisu. Odtud už je to jen kousek (návod, jak z Trevisa do Benátek najdeš níže).

Reklama

Akční letenka do Trevisa

  • Odkud? Přímo z Prahy
  • S kým? Letecká společnost Ryanair
  • Kdy? Akční termíny na listopad 2021 (VYBRAT TERMÍN)
  • Příklad? Termín 24. – 29. listopad 2021
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
Letenka do Trevisa

Doprava z letiště Treviso do Benátek

Do Benátek (Tronchetto) nebo k nádraží Mestre se dostaneš přímým autobusem. Jízdenku koupíš v letištní hale, nebo online na webu Terravision (lístek je nutné vytisknout). Když nestihneš spoj, můžeš jet dalšími autobusy. Odjíždí zhruba každou půlhodinu.

Nejlevnější varianta je jet vlakem přímo z Trevisa. Ve žlutém stánku na letišti koupíš lístek na autobus číslo 6, kterým se dostaneš na železniční stanici. Na nádraží pak koupíš jízdenku, před nástupem do vlaku si ji označíš a vydáš se směr Benátky nebo stanice Mestre.

Co dělat, vidět a zažít?

  • Těžko si na podzim v Benátkách dopřeješ koupání v moři, ale bloudit historickým centrem můžeš i tak. Navštěvovat nejrůznější hospůdky a restaurace taktéž. Jinak mnoho návštěvníků dělá chybu, že navštíví pouze historické centrum.
  • Benátky nejsou jen okolo Canal Grande. Rozprostírají se na desítkách menších ostrůvků, na nichž se můžeš procházet třeba po vinicích. Na nich budeš nejspíš i v létě osamocen, prakticky bez dalších turistů, natož pak na podzim.

Podmínky vstupu do Itálie a návrat do ČR

Itálie od cestujících vyžaduje splnění 2 podmínek. Jednou z nich je vyplnění PLF formuláře a druhou předložení EU certifikátu (v digitální či papírové podobě), který potvrzuje ukončení očkování proti COVID-19 (ukončené min. před 14 dny), negativní PCR/antigenní test (ne starší 48 hodin) nebo překonání koronaviru v posledních 6 měsících.

Pravidla návratu ze zahraničí zpět do ČR stanovuje cestovatelský semafor. V případě návratu domů je tak nutné se řídit podmínkami, které odpovídají destinaci, v níž jsi v posledních 14 dnech strávil/a více než 12 hodin.

Levné ubytování v Benátkách

Jestli sháníš výhodné ubytování, můžeš ho rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru