Connect with us
Spojené arabské emiráty, Dubaj

Koronavirus

Spojené arabské emiráty jsou druhou nejbezpečnější zemí na světě, Island je první

Spojené arabské emiráty jsou druhou nejbezpečnější zemí na světě, Island je první

Spojené arabské emiráty byly ze 134 zemí označené v novém průzkumu za 2. nejbezpečnější zemi na světě. Mimo jiné k tomuto titulu přispěl jejich zdravotní systém a kampaň na očkování proti COVID-19. Emiráty jsou totiž nejočkovanější zemí na světě.

Reklama

Již téměř 65 % místních obyvatel je plně očkováno. Index, podle kterého země posuzovaly, zahrnuje tři hlavní faktory: válku a mír, osobní bezpečnost a riziko přírodních katastrof. Aktuálně braly do úvahy i nový faktor – riziko nákazy koronaviru, píší Khaleej Times.

Na prvním místě se umístil Island, na druhém Spojené arabské emiráty a první desítce následoval Katar, Singapur, Finsko, Mongolsko, Norsko, Dánsko, Kanada a Nový Zéland. Země s vážnými civilními konflikty, které mají vysoké riziko přírodní katastrofy jako Filipíny, Nigérie, Jemen a El Salador nahlásily relativně málo úmrtí na koronavirus, celkové hodnocení bezpočnosti měly však slabé, řekli zástupci magazínu Global Finance se základnou v New Yorku, který stojí za celou studií.

Akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru