Connect with us

Koronavirus

Šest metrů od sebe a žádné davy. Španělé už vědí, jak zpřístupnit pláže

Šest metrů od sebe a žádné davy. Španělé už vědí, jak zpřístupnit pláže

Španělsko je v současnosti zemí s nejvyšším počtem nakažených koronavirem v Evropě, ale tento týden už upustilo od nejtvrdších karanténních opatření. Návrat k běžnému životu, jak jsme jej znali před koronakrizí, je asi ještě daleko, ovšem Španělé jsou mezi prvními, kteří chtějí postupným uvolněním opatření pomoci ekonomice, a také lidi nasměrovat k postupnému vrácení se do normálu.

Reklama

Karanténa trvá už téměř měsíc

Španělé zavedli karanténní opatření 16. března 2020, kdy vyhlásili výjimečný stav. Zavřeli hranice, zavřeli velké firmy, výrobny a kromě jiného také i všechny pobřežní pláže. Téměř měsíc po nařízení přichází první zvolnění. Malé procento obyvatel se už například vrací zpět do práce, další zmírnění opatření se očekává v květnu.

Nová opatření jsou mírnější, ale stále vypovídají, že země přistupuje k situaci zodpovědně. Pravidla sociálního distancu na veřejných prostranstvích zůstala zachována, ale španělská ministryně cestovního ruchu poprvé mluví například i o tom, jak by se měli lidé na plážích chovat.

Šest metrů od sebe a žádné davy

Koupání v moři je zatím zakázáno. Ministryně cestovního ruchu Reyes Maroto řekla pro místní noviny El Pais, že nedokáže přesně říct, kdy dojde k otevření pláží, dodala, že to všechno záleží na tom, jak se bude „vyvíjet krize“.

Maroto také uvedla, že pravidla týkající se sociálního distancování budou uplatňována i na plážích, pokud budou otevřeny. V praxi to znamená, že i ve vrcholném létu bude zakázáno shromažďování velkého počtu lidí na plážích a je pravděpodobné, že budou přísná pravidla týkající se umísťování ručníků a plavání.

Aktuální pravidla sociálního distancu ve Španělsku říkají, že třeba dodržovat odstup od nejbližšího člověka aspoň šest metrů, takové pravidlo by mělo být uplatňováno i během otevření pláží.

„Je velmi důležité, abychom i nadále dodržovali zdravotní doporučení, myli si ruce, udržovali sociální vzdálenost… dokonce i na pláži,“ vysvětlila španělská ministryně. „Dokud nebude vakcína, nebude to tak, jak to bylo předtím. Shromažďění budou muset mít omezení, aby dodrželi přiměřenou bezpečnou vzdálenost,“ dodala.

Podle Světové organizace turismu je Španělsko po Francii druhou nejnavštěvovanější světovou zemí. Jeho brilantní směs pláží, kultury, jídla, historie a celoročního slunečního svitu přitáhla v minulém roce rekordních 83,7 milionu návštěvníků.

Zdroj informací: Lonely Planet

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

5 důvodů proč navštívit Cancún aspoň jednou v životě https://t.co/fVRFx4NpD516 hodinami dozadu
LEVNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 5 990 Kč https://t.co/3Mz4nvSbTw16 hodinami dozadu
LEVNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 5 990 Kč https://t.co/3Mz4nvSbTw #letenky16 hodinami dozadu
Cestování do Velké Británie: očkovaní nepotřebují test před vstupem, otestovat se mohou hned po příjezdu https://t.co/0udsUi5Pb9 #koronavirus17 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus19 hodinami dozadu
10 tipů na dovolenou s letenkami Turkish Airlines! Objev svět už od 3 790 Kč https://t.co/9c7EwItAQT19 hodinami dozadu
Užijte si EXPO s celou rodinou: s Emirates létají děti do Dubaje se slevou až 75 %! https://t.co/CeT76GRFW5 #novinky2 dny dozadu
Užijte si EXPO s celou rodinou: s Emirates létají děti do Dubaje se slevou až 75 %! https://t.co/CeT76GRFW5 #letenky2 dny dozadu
4 NOCI ZA CENU 3: Wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 3 990 Kč https://t.co/A1D5V0T8Yb2 dny dozadu
Austrálie se otevře zahraničním turistům zřejmě ještě před Vánoci https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru