Connect with us
Letadlo společnosti Emirates na dráze

Koronavirus

Emirates už testují lidi na COVID-19 přímo na letišti

Emirates už testují lidi na COVID-19 přímo na letišti

Letecká společnost Emirates začala testovat cestující na koronavirus. Aerolinky pomocí rychlotestů prověřily pasažéry včerejšího letu z Dubaje do Tuniska. Dubajský zdravotní úřad poskytl výsledky do deseti minut.

Reklama

V rámci nových bezpečnostních opatření aerolinií se cestující před odletem z Dubaje podrobili nejen kontrole tělesné teploty, ale i testu COVID-19. Emirates se tak stali první leteckou společností, která pasažérům vykonává rychlotesty COVID-19 přímo na letišti.

Jak funguje rychlotest na COVID-19?

V letištním prostoru je pasažérům vyškolenými pracovníky odebrán vzorek krve. Děje sa tak přímo na mezinárodním terminálu hlavního dubajského letiště.

Krev se potom otestuje hned na místě – výsledek je známý do 10 minut.

Adel Al Redha, hlavní ředitel provozu společnosti Emirates uvedl: „První proces testování proběhl hladce a rádi bychom tuto příležitost využili a poděkovali zdravotním úřadům v Dubaji za jejich iniciativní a inovativní řešení. Rovněž by to nebylo možné bez podpory dubajského letiště a vládních orgánů.“

„Pracujeme na postupech, jak rozšířit možnosti testování na další lety, čož nám umožní vykonávat testy na místě a poskytnout okamžité potvrzení pasažérům, kteří cestují do zemí, které vyžadují osvědčení o negativním testu na COVID-19. Zdraví a bezpečnost personálu a cestujících na letišti mají nadále zásadní význam,“ dodal ředitel.

Nová opatření na check-inu

Check-in a jiné formality před nástupem do letadla rovněž prošly změnami. Všechno je nastavené tak, aby bylo v souladu s protokoly o sociálním distancu. Na každém odbavovacím pultu jsou nainstalovány ochranné bariéry, pro všechny zaměstnance na letišti jsou už povinné rukavice, masky a dezinfekční prostředky na ruce.

Emirates v současnosti provozují omezený počet osobních letů na přepravu cestujících směřujících ze Spojených arabských emirátů do některých destinací. Nově létají jednosměrně z Dubaje do Londýna Heathrow (čtyřikrát týdně), Frankfurtu (třikrát týdně), Jakarty (15. dubna), Tuniska (15. dubna), Manily (15. a 16. dubna), Alžírska (16. dubna), Tchaj-peje (18. dubna) a Chicaga (18. dubna).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru