Connect with us
Letiště Praha

Koronavirus

Ruší se povinnost předložit test před návratem do ČR z rizikových zemí

Ruší se povinnost předložit test před návratem do ČR z rizikových zemí

S platností od soboty 11. září 2021 se na základě rozhodnutí Městského soudu v Praze ruší část ochranného opatření vydaného Ministerstvem zdravotnictví. Konkrétně se jedná o povinnost obstarat si před vstupem či návratem do Česka negativní antigenní nebo PCR test na COVID-19. Na rozhodnutí upozornil server Česká justice.

Reklama

Povinné testování před vstupem do České republiky je v současné chvíli vyžadováno od cestujících, kteří se vracejí ze zemí se vysokým nebo velmi vysokým rizikem nákazy (na českém cestovatelském semaforu se jedná o oblasti vyznačené červenou a tmavě červenou barvou). Výjimku mají pouze očkovaní, ti, kteří COVID-19 již překonali, a děti do 6 let. Podle dosud platného opatření si musí přijíždějící ještě před zahájením cesty do ČR veřejnou dopravou obstarat u zahraničního poskytovatele zdravotnických služeb negativní antigenní test nebo u akreditované laboratoře PCR test.

Podle soudu je samotný požadavek na předložení negativního testu při vstupu do Česka v pořádku. Problematické ovšem je, že od poloviny června mohou tuto službu provádět pouze zahraniční poskytovatelé zdravotnických služeb. Přitom do této doby ji mohly vykonávat i české akreditované laboratoře. Ministerstvo zdravotnictví podle soudu neuvedlo dostatečné vysvětlení k provedené změně a současně nepodalo důvody, proč nastavlo odlišné podmínky pro antigenní a PCR test.

Soud tak upozornil na to, že momentálně není zcela jasné, která zdravotnická zařízení mohou testy provádět a jaké standardy musí splňovat.

Ministerstvo zdravotnictví dostalo do 11. září 2021 čas na nápravu. O případných dalších změnách a upřesněních vás budeme informovat.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

PECKA DNE: 5* Dubaj s polopenzí na ostrově Palm Jumeirah od 26 890 Kč https://t.co/eRX7XWNrOd18 hodinami dozadu
10 nejkrásnějších tatranských túr s dětmi i bez nich https://t.co/XdHL19vUKX19 hodinami dozadu
Mauricius 1. října ruší karanténu pro očkované. Bude nutné pouze testování https://t.co/hSTauB25Z8 #novinky19 hodinami dozadu
Podzimní Mallorca? Leť z Vídně nebo Prahy už od 527 Kč https://t.co/DXYXHexFa823 hodinami dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT7 #letenky1 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT71 dnem dozadu
TOP roadtripy po USA: Nejkrásnější cesty napříč Amerikou https://t.co/y3LEZTK4be2 dny dozadu
7 úžasných míst na Azorech, která stojí za to! Letenky za 3 490 Kč https://t.co/ZOnN17bGpa2 dny dozadu
Anglie chce sjednotit systém cestování. Očkovaní turisté nebudou potřebovat test před příjezdem https://t.co/AGNkZ1v50s #evropa2 dny dozadu
Anglie chce sjednotit systém cestování. Očkovaní turisté nebudou potřebovat test před příjezdem https://t.co/AGNkZ1v50s #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru