Connect with us
Letiště v Singapuru

Koronavirus

Singapur již naočkoval 96 % všech obyvatel způsobilých k vakcinaci

Singapur již naočkoval 96 % všech obyvatel způsobilých k vakcinaci

Singapur má již naočkováno 96 % ze všech obyvatel způsobilých k vakcinaci. Ještě před dvěma měsíci to bylo 82 %. Stát od poloviny října zpřísňoval opatření a další kroky avizoval od 1. ledna.

Reklama

Singapur odstartoval plošné očkování přibližně před jedenácti měsíci. Nejprve dostali vakcínu zaměstnanci letecké a námořní dopravy. Singapore Airlines tak byly společně s Emirates prvními aerolinkami, které létaly s kompletně očkovanou posádkou.

Očkování přímo na letišti Changi

Singapur očkuje lidi přímo na svém letišti Changi. Testovací středisko na letištním terminálu 4 dokáže očkovat 2 tisíce lidí denně.

V dopravním sektoru pracuje více než 37 tisíc lidí. V případě leteckého odvětví má přednost 20 tisíc pracovníků, kteří přicházejí do styku s pasažéry z rizikových zemí z hlediska nákazy.

Letiště v Singapuru

Singapore Airlines nemají domácí trh, na kterém by si mohly kompenzovat ztráty vzniklé v důsledku uzavírání hranic. I proto je pro tento městský stát prioritou obnovit cestovní ruch.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru