Connect with us

Citybreaky

Silvestrovské pobyty osmkrát jinak od 3 990 Kč!

Silvestrovské pobyty osmkrát jinak od 3 990 Kč!

Jak na Nový rok, tak po celý rok… No, v případě, že si vyjedete za hranice tomu tak asi až tak úplně nebude, ale určitě to stojí za úvahu už jen proto, aby vám to zajistilo celý rok plný úžasných zážitků! A s našimi pobyty si můžete užít Nový rok hned v 8 světových městech a zhlédnout jejich úžasné městské ohňostroje!

Reklama

Budapešť

V tomhle městě je noční život bohatý i po celý rok, ale na Silvestra tedy budete mít velké dilema, kam jít. Hospůdky, bary, restaurace ale třeba i hotely mají velké silvestrovské oslavy a akce. Ulice maďarské metropole jsou obvykle plné oslavujících, kteří nešetří konfetami, zatímco okolí náměstí Ference Liszta má spíše elegantní a zralejší klientelu a čtvrť poblíž ulice Rádaly utca zase oslovuje hlavně mládež. Přitom za nejlepší silvestrovské oslavy jsou považovány ty v ulici Váci Utca a na Dunajském korzu. A my ti nabízíme hned 2 pobyty.

Řím

Silvestr ve věčném městě je jen dokladem toho, že v Itálii je stále co dělat. Víceméně organizované párty, koncerty zdarma, v restauracích slavnostní menu a nezapomenutelné ohňostroje u zdejších slavných monumentů, často za hudebního doprovodu. Tradice ohňostrojů je s Římem velmi pevně spjata, souvisí s prastarou tradicí vyhánění zlých duchů, aby se mohlo do nového roku vykročit s čistým štítem. Výhled na něj si užijete třeba z vyhlídkových teras pahorků Kapitol, Pincio a Janicul. Na Nový rok si pak vychutnáte tradiční čočku s vařenou dušenou uzeninou – pro štěstí a peníze.

Milán

Tohle místo už sice není se Silvestrem spjato tak, jako Řím, ale i tak si tu Silvestr určitě užijete. Už jen pohled na Milánský dóm stojí za to sám o sobě, co teprve když ve víru oslav nad ním uvidíte ohňostroj! Můžete vylézt i na jeho střechu a dopřát si tam příjemný výhled na město.

Paříž

Na Silvestra se bulvár Champs Elysées promění v pěší zónu (od 23 hodin až do 1 ráno) a v rámci novoročních oslav se na Vítězném oblouku začnou míhat promítané videoshow, které ukončí až odpočítávání příchodu Nového roku. A na Nový rok zase tento bulvár hostí tradiční slavnostní novoroční přehlídku. Průvod čítá obvykle patnáct kapel deseti národností a pět renomovaných cirkusů. Do běžných kolejí se pak tahle rušná pařížská třída vrací až kolem šesté večer.

Zdroj: newyearsevepartyevents.com

Benátky

Každoroční benátský ohňostroj odpalují z oblasti Bianco San Marco, naproti Piazza San Marco, kde se nacházely také největší davy. Už se ale stalo, že hlavní ohňostroj nebyl v Benátkách vůbec vidět. Byla kvůli němu postavena celá nová plovoucí mola, ze kterého byl odpalován, umístěná o zhruba 800 metrů dál. Začíná pochopitelně přesně o půlnoci a trvá kolem 30 minut. Ale vyplatí se na vyhlídkách stepovat alespoň 2 hodinky předem, město se totiž v případě přelidnění musí uzavřít.

Londýn

Město je pochopitelně zaplněné turisty i místními, ale Londýn i tak nabízí na Silvestra cestovné metrem zdarma. To platí i na Nový rok. Novoroční průvod (New Year’s Day Parade) je jedním z nejvyhledávanějších novoročních zážitků. Koná se už roku 1987, vždy před polednem 1. ledna. Ale trochu se tu nastojíte, trvá celé 3 hodiny a je dlouhý 3,5 km. Začíná před hotelem Ritz, prochází pak třeba na Trafalgar Square a končí na Parliament Square.

Moskva

Hlavní oslavy obvykle najdeme v okolí Rudého náměstí, kde večer 31. prosince vystoupí ruské kapely a populární hvězdy. A u toho všeho bude Kreml i celý protější obchod GUM i chrám Vasilije Blaženého pohádkově zářit. Přesně o půlnoci pak budou odbíjet hodiny na kremelské bráně, kde uvidíte a uslyšíte novoroční projev ruského prezidenta. A pokud neholdujete tolik ani ohromnému a největšímu shonu, zkuste Tverské náměstí, kde si koupíte spousty drobností a pochutin. A v Rusku oslavíte hned 2 příjemné svátky – „Starý nový rok“ a Nový rok. A Moskva je městem, které byste měli aspoň jednou navštívit.

Zdroj: flickr.com

Dubaj

Epicentrem oslav v Dubaji je centrum Downtown Dubai a nejvyšší budova na světě Burj Khalifa, na které se v rámci novoročních oslav rozzáří světelné projekce. Velkolepý ohňostroj je například u tančící fontány The Dubai Fountain. Ale nezapomeňte, že lidé se tu srocují už od 19:00 hod. program samotný začíná obvykle ve 22:00 hod. Mimo venkovních oslav si pak můžete dopřát i gala večeře, za které automaticky připlatíte 120-150€. Několikachodové menu zakončíte sklenkou šampaňského k přípitku. Ovšem tyto gala večeře jsou v Dubaji brány jako události té nejvyšší úrovně.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru