Connect with us

Koronavirus

Proplatíme vám polovinu letenky i noc v hotelu. Sicílie má plán po koroně

Proplatíme vám polovinu letenky i noc v hotelu. Sicílie má plán po koroně

Po uvolňování opatření v Itálii se možná dočkáme štědré nabídky od regionální sicilské vlády. Jeden z turisticky nejoblíbenějších ostrovů ve Středozemním moři (a klidně i v celé Evropě) už představil plán, jak přiláká zpět dovolenkáře. Chce cestujícím proplatit polovinu nákladů na letenky a některé z jejich poplatků za ubytování nebo kulturní události.

Reklama

Regionální vláda na Sicílii před pár dny vyhlásila, že cestujícím zaplatí polovinu z ceny letenky a také každou třetí noc, kterou na ostrově stráví – stačí, když se ubytují minimálně na tři noci. Sicilští vládní představitelé plánují podle deníku The Times na oživení turismu rozpočet ve výši 50 milionů eur, a to ihned poté, co dojde k otevření.

Proč to dělají?

Sicílie už ztratila v příjmech více než miliardu dolarů související s cestovním ruchem, od doby, co 10. března uzavřela pro zahraniční turisty své hranice. Regionální vláda očekávala, že nové schéma cestovního ruchu určitou částku z těchto peněz vydělá nazpět, ihned poté, co bude v Evropě opět možné cestovat. Nakopnout turismus má kromě jiného i finanční stimul v podobě proplacení části nákladů.

Kdy se tak stane?

Itálie vstoupila 4. května do druhé fáze uvolňovacích opatření a další pravidla se mají postupně zmírňovat. Otevřou se parky, spolu s restauracemi a občerstvením, i když většina místních má kvůli přísným omezením pohybu v zemi ještě stále povinnost zůstat doma.

Více opatření plánují Italové uvolnit 18. května – půjde o maloobchody, muzea, kulturní události a knihovny.

Italští úředníci zatím neuvedli, kdy oficiálně otevřou dovolenkové destinace pro turisty.

Nejprve chtějí podpořit domácí turismus

Italský ministr kultury a cestovního ruchu Dario Franceschini si myslí, že v následujících měsících budou moci cestovat po Itálii jen místní. „Činíme velké investice do domácího cestovního ruchu, protože tak budou zřejmě letos vypadat v Itálii letní prázdniny,“ řekl Franchescini pro agenturu Il Messagero.

Přemýšlí nad novými pravidly

Italové také zkoumají, jak opět bezpečně otevřít pláže a dodržet všechna potřebná opatření. Podle představitelů cestovního ruchu by se mohl zavést povinný rezervační systém pro lehátka, některé pláže by mohly nabízet intervaly na návštěvu pro různě velké skupiny, s cílem chránit nejrizikovější demografické skupiny.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
1 Comment

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru