Connect with us

Asie

Čínská jarní Šanghaj z Prahy za 8 990 Kč

Čínská jarní Šanghaj z Prahy za 8 990 Kč

Město na východočínském pobřeží. Jeho strategickou polohu objevili v polovině 19. století už Evropané, ale třeba i Američané, kteří z bezvýznamného městečka vytvořili pulzující hospodářské centrum východní Asie. Za komunistů se pak Šanghaj stala prostředím pro Mao Zedonga (Mao Ce-tunga), když nebylo jeho názory možné prosadit v Pekingu.

Reklama

Jeho nová historie začíná v devadesátých letech 20. století, kdy vyhlašuje ambiciózní plán ekonomické zóny Nový Pudong (Pchu-tung) a začíná se výstavba nové Šanghaje – ta je dnes považována za nejzdařilejší z čínských projektů, které modernizovaly starší města.

Ale jistě tě zajímají hlavně letenky. Letíš z Prahy, v ceně letenky máš i 23kg odbavené zavazadlo a čeká tě pouze jeden přestup v Helsinkách.

 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecké společnosti Finnair a Juneyao Airlines
 • Kdy? Březen – červen 2020
 • Příklad? Termín 14 – 27. května 2020
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, malé příruční zavazadlo, 23kg odbavené zavazadlo
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

A co doklady do Šanghaje?

Do Číny potřebuješ platný cestovní pas (aspoň 6 měsíců po návratu ze země) a turistická víza. Ta vyřídíš před odletem na čínské ambasádě v Praze (potřebuješ originál a fotokopii pasu, 1x vyplněný formulář, 1 barevnou fotografii, letenku, itinerář cesty a potvrzení rezervace ubytování). Obvykle jej vyřídí do 1 týdne.

Šanghaj a očkování

Žlutá zimnice se zde téměř nevyskytuje, a tak jsou doporučená pouze základní cestovatelská očkování (žloutenka typu A, B; proti břišnímu tyfu, proti tetanu) a zkontrolovat si povinná očkování.

Malé tipy, co v Šanghaji

 • Pro turisty bývá nejzajímavější nábřeží Bund a hlavní třída Nannjing (přes 5 km dlouhá hlavní ulice Šanghaje), spolu se zbytkem starého čínského města se zahradou Yuyang. Zahrady Yu (Zahrady radosti) byly založeny v roce 1577, jsou překrásné a je v nich k vidění mnoho architektonických skvostů, bazénků a pagod. Zahradu si projdete na celých 20 tisících metrech čtverečních.
 • Zamiř třeba i na Lidové náměstí uprostřed Šanghaje. Nedaleko najdeš i Šanghajské muzeum současného umění a kousek dál i šanghajské Grand Theatre.
 • A pozor – najdeš tu i podzemní nákupní zónu Dimei Shopping center a Hong Kong Shopping Center.
 • Projedeš se tu nejrychlejším vlakem na světě – Maglev.
 • A vidět tu můžeš i 6. nejvyšší stavbu na světě – Oriental Pearl TV Tower, vysokou 468 metrů. Projdeš se tu po balkonu z čirého skla a v přízemí určitě nevynechej Shanghai Municipal History Museum.

Levné ubytování v Šanghaji

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru