Connect with us
Dřevěné molo v Zanzibaru

Letenky

S Pelikánem do tropické Tanzanie od 9 990 Kč

Putujte s Pelikánem do Tanzanie po stopách našich předků. Vždyť právě zde se nacházejí slavná archeologická naleziště, která vydala kosterní pozůstatky prvních lidí i jejich předchůdců. Tanzanie nabízí panenskou přírodu a právě ta je jejím největším lákadlem a bohatstvím zároveň.

Reklama

Dar es Salaam roste jako z vody

Pokud se vydáte do Tanzánie, není vůbec špatný nápad začít v nejlidnatějším městě země, Dar es Salaam. Město ležící na západním pobřeží Afriky, které omývá Indický oceán je i přes to, že není hlavní městem, ekonomickým centrem země. Význam města Dar es Salaam spočíval v minulosti zejména v jeho přístavní poloze. Právě díky ní, město získalo svoji ekonomickou sílu. Díky tomu, že Dar es Salaam patří mezi nejrychleji rostoucí města na Africkém kontinentu, mění se prakticky každým dnem.

Scenérie města Dar es Salaam

Dar es Salaam leží přímo na východním pobřeží země

Pokud plánujete prozkoumávání afrického safari ve vnitrozemí, je Dar es Salaam dobrý počátečním bodem na vaší cestě. Určitě to ale neznamená, že ve městě samotném není nic k vidění. Díky historickým vlivům je obyvatelstvo rovnoměrně rozdělené mezi Křesťany, Musliny a obyvatelé vyznávající jiné domorodé náboženství. Díky tomu se vám naskytne příležitost navštívit jak luteránský kostel Azania Front postavený německými misionáři v roce 1898, tak muslimské mešity. Zajímavým místem pro návštěvu je ovšem také místní skanzen, kde návštěvníci mohou na vlastní oči vidět původní obydlí a styl života domorodých obyvatel. Mezi velké výsady města Dar es Salaam bezesporu patří také pouliční stánky s jídlem, při kterých se olízne nejeden mlsný jazyk.

Slon v safari S průvodcem se můžete vydat obdivovat safari v Tanzanii

Praha – Dar es Salaam – Praha

➡ Letenky za 9 990 Kč ⬅

Termíny: červen, říjen

Praha – Dar es Salaam – Praha

➡ Letenky za 12 290 Kč ⬅

Termíny: srpen, září

Se surfovým prknem na Zanzibaru

Pokud prahnete po bílých plážích a azurově čisté vodě, pak určitě zavítejte do Zanzibaru, který se nachází na ostrově severně od města Dar es Salaam. Rodiště Freddieho Mercuryho dokáže návštěvníky oslnit zejména svým celoročně příjemným teplým podnebím, za které vděčí poloze blízko rovníku. Po dni stráveném na pláži pod palmami jistě ale oceníte i nějakou fyzickou aktivitu. Zanzibar je skvělým místem pro surfování. Proto byste neměli tuto možnost promarnit a tento, jak mnozí říkají, nejtěžší sport si vyzkoušet.

Surfařka na Zanzibaru Surfování opravdu není snadný sport. Čím dřív začnete, tím lépe!

Hotelová pláž na zanzibaru Před sluncem na Zanzibaru vás ochrání slunečník, před dehydratací osvěžující drink

Bratislava – Zanzibar – Praha

➡ Letenky za 11 490 Kč ⬅

Termíny: květen, červen, říjen

 

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru