Connect with us
Azurové okno za slunečného dne

Cestopisy

Ikona Malty je pryč. Azurové okno se zřítilo do moře

Nádherný skalní útvar, známý také jako Azurové okno, byl jednou z největších atrakcí Malty. Včera ovšem nevydržel nápor větru a vln při silné bouři a zhroutil se do moře. Podle geologů však byla jen otázka času, kdy se tak stane.

Reklama

Vápencový oblouk se nacházel na maltském ostrově Gozo. Skalní útvar posloužil v roce 1981 i jako kulisa k filmu Souboj titánů a o dlouhou dobu později se objevil v seriálu Hra o trůny.

Azurové okno na Maltě nad klidným Středozemním mořem

V rámci Malty se jednalo o jednu z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí. Procházet se po oblouku bylo nicméně zakázané. Porušení se trestalo pokutou 40 000 Kč.

Včerejší bouře srovnala se zemí celý skalní útvar. Podle informací tiskových agentur se nikomu nic nestalo.

twitter přízpěvek

I když bylo Azurové okno ikonou Malty, nejednalo se o jediný skalní útvar na ostrově. V blízkosti se nachází sice méně známá, nicméně také velmi oblíbená skalní brána Wied il-Mielah.

Oblouk Wied il-Mielah

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru