Connect with us
Ryanair

Novinky

Ryanair zabojuje o lukrativní letištní sloty Lufthansy v Německu

Ryanair zabojuje o lukrativní letištní sloty Lufthansy v Německu

Ryanair skočil po velké příležitosti a plánuje si zajistit letištní sloty (intervaly) na vzletových a přistávacích drahách dvou velkých německých letišť. Lufthansa bude muset totiž v důsledku optimalizace a šetření zrušit některé své sloty resp. intervaly ve Frankfurtu a v Mnichově a ty se tak brzy uvolní pro jiné dopravce.

Reklama

Uvolnění lukrativních slotů na letištích v Mnichově a ve Frankfurtu bylo součástí dohody, na jejímž základě získala Lufthansa finanční injekci v hodnotě 9 miliard eur. Německý letecký gigant tak musí v zájmu spravedlivé hospodářské soutěže odevzdat 24 vzletových a přistávacích intervalů na německých letištích. Představenstvo společnosti Lufthansa již s touto dohodou souhlasilo a brzy dojde k uvolnění těchto slotů.

Marketingová a digitální ředitelka společnosti Ryanair, Dara Brady, nedávno uvedla, že irská letecká společnost chce využít příležitost na německém trhu.

V současnosti působí aerolinky Ryanair na obou zmiňovaných mezinárodních letištích – v Mnichově i ve Frankfurtu. Volné intervaly by jim mohly výrazně pomoci, všímá si SimpleFlying.com. Zatímco z Frankfurtu je možné letět do mnoha evropských destinací, z Mnichova létá Ryanair pouze na Maltu, do Irska a Španělska. Očekává se tedy, že by došlo k navýšení leteckých spojení a rovněž ke zvyšování frekvence již existujících linek.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru