Connect with us
Rhodos

Novinky

Řecký premiér nabízí evakuovaným turistům týden na Rhodosu zdarma

Řecký premiér nabízí evakuovaným turistům týden na Rhodosu zdarma

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis oznámil, že turistům, kteří byli kvůli nedávným lesním požárům evakuováni z ostrova Rhodos, bude poskytnut týden dovolené na tomto ostrově zdarma. Pobyty se uskuteční na jaře nebo podzim roku 2024.

Reklama

Mitsotakis ve středu v rozhovoru s britskou televizí ITV uvedl, že řecká vláda nabízí ve spolupráci s místními úřady všem postiženým turistům bezplatný pobyt na ostrově Rhodos. Oznámení se vztahuje na všechny, kteří svou dovolenou museli přerušit z důvodu požárů.

Cílem iniciativy je přispět k návratu turistů na ostrov a obnovit tak tamní turistický ruch.

Podrobnosti o tom, jak mohou evakuovaní turisté požádat o využití nabídky, zatím nejsou známy.

Mitsotakis zdůraznil, že oblast Středomoří se již tisíce let potýká s přírodními požáry. Avšak za poslední roky se jejich intenzita zvýšila, což přiřadil klimatické změně.

Premiér připustil, že požáry na Rhodosu způsobily velké škody, ale zasáhly méně než 15 procent celkového území ostrova. Přesto chápe, že to návštěvníkům přineslo jisté nepříjemnosti.

Mitsotakis rovněž informoval, že situace s požáry v Řecku se již dostala pod kontrolu a počasí by mělo být v následujících 15 dnech relativně příznivé.

Navzdory katastrofálním požárům nikdo nezemřel a přes 20 tisíc lidí bylo evakuováno do bezpečí.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru