Connect with us
Letiště Schwechat

Koronavirus

Rakousko prodlouží lockdown do 11. 12. Turisté mají vstup zakázán, tranzit na letiště má výjimku

Rakousko prodlouží lockdown do 11. 12. Turisté mají vstup zakázán, tranzit na letiště má výjimku

Rakousko reagovalo na zhoršující se koronavirovou situaci a od pondělí 22. listopadu 2021 zavedlo plošný lockdown, v rámci něhož není mimo jiné možné cestovat do Rakouska za účelem turistiky. Nově bylo rozhodnuto o jeho prodloužení do 11. prosince a celkově tak bude platit 20 dní.

Reklama

Lockdown je v Rakousku platný již od 15. listopadu, nicméně dosud se týkal pouze osob, které se nemohou prokázat potvrzením o očkování nebo uzdravení. Nyní se však týká všech. Bydliště je tak možné opouštět pouze za vymezeným účelem či ve výjimečných případech. Zavřeny jsou hotely, restaurace a další služby.

ČT24 dále informovalo, že kancléř Alexander Schallenberg po jednání hejtmanů spolkových zemí také oznámil, že Rakousko chce s platností od 1. února 2022 zavést povinné očkování pro všechny obyvatele země.

letiště

Podmínky vstupu do Rakouska

Každá osoba, která do země vstupuje s cílem zde setrvat (nejen tranzitovat), je povinna se na hraničním vstupu prokázat alespoň jedním z následujících písemných potvrzení:

  • očkování proti COVID-19 (Geimpft) oficiálně EMA uznanou vakcínou nebo vakcínou uznanou Světovou zdravotnickou organizací pro nouzové použití. Za imunizovanou se považuje každá osoba okamžitě po podání druhé dávky a v případě jednodávkových vakcín (např. Johnson & Johnson ) od 22. dne po očkování (datum vakcinace přitom nesmí být u dvoudávkové vakcíny více než 360 dní dozadu a u jednodávkové vakcíny ne více než 270 dní). Osobám, které měly minimálně 21 dní před první dávkou očkování pozitivní test na COVID-19 nebo měly prokázané protilátky na onemocnění COVID-19, stačí pro uznání imunizace první vakcinace (datum vakcinace přitom nesmí být více než 360 dní dozadu).
  • nebo překonání onemocnění COVID-19 (Genesen), a to do 180 dní od potvrzené infekce nebo na základě pozitivního protilátkového testu, ne staršího 3 měsíce;
  • nebo testování na COVID-19 (Getestet), a to PCR testem (ne starším 72 hodin od odběru) nebo AG testem (ne starším 48 hodin);
  • Potvrzení musí být vyhotoveno v německém nebo anglickém jazyce a potvrzeno lékařem, resp. atestovaným zdravotnickým zařízením.

Pravidla tranzitu se nemění. Nadále bude umožněn průjezd Rakouskem bez nutnosti registrace a předkládání potvrzení o bezinfekčnosti. Pokud budete přilétat do Vídně, jste povinni bezodkladně odcestovat zpět do Česka.

Podrobnější informace o podmínkách vstupu do Rakouska najdete na stránkách mzv.cz.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT2 dny dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI2 dny dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf2 dny dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD2 dny dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID3 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k3 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG3 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru