Connect with us
Kanada, Quebec

Koronavirus

Québec bude jako první provincie v Kanadě používat COVID pasy

Québec bude jako první provincie v Kanadě používat COVID pasy

Québec je první provincií v Kanadě, která oznámila zavedení digitálního COVID pasu. Má tu fungovat od 1. září.

Reklama

Québec čelí čtvrté vlně koronaviru, provincie chce ale namísto dalšího lockdownu a zavření podniků, které nenabízejí základny potřeby, zavést využívání COVID pasů. Budou vyžadovány při vstupu do restaurací, barů, festivalů, posiloven a kin. Kulturní atrakce a základní potřeby jako potraviny nebudou do tohoto programu zapojené.

Akceptovat budou pas v mobilní aplikaci i v papírové verzi. Včera nastartovali pilotní projekt na otestování programu před oficiálním termínem. V Québecu dostalo první dávku vakcíny 84 procent vhodné populace a 70 procent je plně očkováno.

Varianta koronaviru delta se zde začíná rychleji šířit zejména u neočkovaných a částečně očkovaných lidí, píše Lonely Planet.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru