Connect with us
Punta Cana, Dominikánská republika

Amerika

Punta Cana z Prahy od krásných 11 990 Kč, z Berlína od 10 990 Kč

Punta Cana z Prahy od krásných 11 990 Kč, z Berlína od 10 990 Kč

Aerolinie TAP prostě jedou – mimo letenek do Portugalska přišly s naprostou peckou. Do Dominikánské republiky, konkrétně do letoviska Punta Cana, seženeš letenky na sezónu dost levně. Z Prahy letíš již od 11 990 Kč (leden – duben 2022), z Berlína pak o ještě něco laciněji – od 10 990 Kč (leden – březen 2022). Nejdráž tě to vyjde z Vídně, ale i tak je letenka za super cenu 12 990 Kč a termíny jsou od ledna až do května 2022. Na cestě tě přitom čeká jen jeden přestup v Lisabonu.

Reklama
 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost TAP Air Portugal
 • Kdy? Leden – duban 2021
 • Příklad? Termín 2. – 19. února 2022 (letenka z Prahy)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Punta Cana – podmínky vstupu a návrat

Dominikánská republika ke vstupu nevyžaduje negativní PCR test, ani karanténu. Po příletu ti změří teplotu a mohou tě otestovat rychlotestem (testují ale namátkově). Když máš certifikát o očkování, rychlotestu se vyhneš. Další podmínkou je vyplnění elektronického zdravotního formuláře, a to před příletem i odletem.

 • Více informací ZDE

Podmínky návratu do Česka stanovuje cestovatelský semafor.

Počasí v Dominikánské republice

V této zemi se střídají období dešťů a sucha. Teploty jsou celoročně velmi příznivé, nejteplejší měsíc je srpen (průměr 31 °C), nejchladnější únor (28 °C). Období deštů je v měsících květen až červen a září až říjen.

Rozlišujeme zde dvě hlavní sezóny, od června do srpna a od prosince do února. S letenkami v naší nabídce ji tak stihneš.

Malé tipy, co v Dominikánské republice

 • Opalovat se tu můžeš vždy, ale pokud si chceš dovolenou ještě okořenit, leť tam v lednu nebo v únoru – to se stává ostrov cílem velryb. Jejich pozorování není nijak těžké zařídit, například na poloostrově Samaná ve stejnojmenném přístavu probíhá vcelku pravidelně.
 • Potkáš tu mnoho potulných psů, bát se jich ale nemusíš – jsou velmi klidní a patří k místnímu koloritu.
 • Pokud jsi milovníkem aktivní dovolené, nech si poradit naším samostatným článkem, v němž najdeš hned 6 tipů na super zážitky.
Punta Cana

Levné ubytování v Dominikánské republice

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Vzhůru na Floridu! Miami v hlavní sezóně už od 4 990 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo24 minutami dozadu
Rozlousknuto! Jak do Thajska během pandemie ve 4 krocích https://t.co/Ue49Oq5Yrk2 hodinami dozadu
PECKA DNE: 5* Dubaj s polopenzí na ostrově Palm Jumeirah od 26 890 Kč https://t.co/eRX7XWNrOd19 hodinami dozadu
10 nejkrásnějších tatranských túr s dětmi i bez nich https://t.co/XdHL19vUKX20 hodinami dozadu
Mauricius 1. října ruší karanténu pro očkované. Bude nutné pouze testování https://t.co/hSTauB25Z8 #novinky21 hodinami dozadu
Podzimní Mallorca? Leť z Vídně nebo Prahy už od 527 Kč https://t.co/DXYXHexFa81 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT7 #letenky1 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT71 dnem dozadu
TOP roadtripy po USA: Nejkrásnější cesty napříč Amerikou https://t.co/y3LEZTK4be2 dny dozadu
7 úžasných míst na Azorech, která stojí za to! Letenky za 3 490 Kč https://t.co/ZOnN17bGpa2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru