Connect with us

Letenky

Milán: prodloužený víkend ve městě módy

Letecká společnost Ryanair nás v poslední době zásobuje takovou spoustou levných letenek do Milána, že by byl hřích toho nevyužít. Odlety z Prahy i Ostravy jsou v termínech na první půlku roku, což je asi nejlepší období Milán navštívit. Létá se do Bergama, ze kterého vás do Milána dostane například společnost Terravision svými autobusy, a to za pouhých 4,80 eur na hlavu.

Reklama

Výlet nemusí být jen o centru města a nákupech v proslulých obchodních čtvrtích. Z Milána je to kousek i do nádherné přírody v okolí a náš krátký itinerář vám ukáže, kolik se toho dá stihnout za jeden prodloužený víkend.

 

Den I.

Zhlédnout centrum města je samozřejmě povinnost, protože Milán nabízí především velkolepou architekturu. Zejména gotickou katedrálu Duomo di Milano, proslulý operní dům Teatro alla Scala, někdejší sídlo Napoleona Bonaparte Villa Reale, které je v dnešní době domovem galerie současného umění, okázalou nákupní pasáž Galleria Vittorio Emanuele II, jejíž stavba trvala dlouhých dvanáct let, a v neposlední řadě milánský hrad Castello Sforzesco, na jehož interiérových dekoracích pracoval i sám Leonardo da Vinci.

Výhoda Milánu je v tom, že všechny z výše uvedených pamětihodností se dají obejít pěkně po svých. Pro ty z vás, kteří si chtějí šetřit nohy na další dny, existuje ale možnost zakoupit si celodenní lístek na metro, který vás vyjde na 4,50 eur.

Katedrála Narození Panny Marie

 

Den II.

Pokud jste neutratili všechny peníze v nákupních domech, které i Vogue považuje za světovou špičku, je čas udělat si výlet na čerstvý vzduch. Přesněji k jednomu z nejkrásnějších jezer světa s názvem Como, vzdáleném pouhých 50 km od Milána. Krásný výhled se vám naskytne ve městě Lecco, které leží na jihovýchodním konci této modré perly Lombardie. Hravě se tam dopravíte moderními vlaky společnosti Trenord za 4,80 eur. Jízdenky je lepší si koupit dopředu přes internet. Předejdete tak zbytečným nedorozuměním se zaměstnanci stanice, kteří angličtině úplně nevládnou.

Až se projdete kolem jezera a dáte si někde dobrý oběd, můžete vyrazit lanovkou na horu Piani d’Erna (cena je 9 eur za zpáteční lístek) nebo se vydat do městečka Varenna. To je údajně nejkrásnější místo na východě jezera a jízda tam trvá z Lecca jen necelou půlhodinku. Vlak jezdí minimálně dvakrát za hodinu. Cena je také přívětivá – pouhých 2,90 eur.

Nazpět do Milána se pak z Varenny dostanete opět vlaky Trenord a to za 6,70 eur na dospělého.

Panorama města Milán

 

Den III.

Všechny cesty vedou do Říma. V našem případě spíš do Bergama, odkud se z tohoto italského víkendu s plnou taškou parmezánu a prosciutta vracíte domů. Náš tip – opusťte město módy už ráno a využijte poslední den právě pro návštěvu Bergama. Vlakem se dovezte na hlavní stanici za 4,80 eur a naproti v Urban Center Building si můžete uschovat zavazadla.

Bergamo se dělí na historické město – Citta Alta a moderní město plné obchodů – Citta Bassa. Za zhlédnutí stojí jednoznačně staré náměstí Piazza Vecchia s honosnou knihovnou z 18. století, nebo Basilica di Santa Maria Maggiore z 12. století s renesančním skvostem – kaplí Colleoni. Určitě doporučuji i výjezd lanovkou na místo San Vigilio. Je tam restaurace, kde si můžete dát vynikající pizzu za příznivou cenu a jako bonus dostanete pohádkový výhled na údolí a historické centrum. Jen se připravte na „coperto“ v hodnotě 3,40 eur na osobu. Je to v podstatě příplatek za to, že vám číšník donese jídlo a v tomto případě i za prostředí. V Itálii je to ale zcela běžné a každá restaurace si jeho výši určuje sama. Odsud se za pět minut dostanete k hradu Castello San Vigilio, kde vás čeká zřejmě nejhezčí výhled na Bergamo a Alpy v okolí.

Z centra města vede na letiště autobusová linka číslo jedna a cesta trvá přibližně půl hodiny. Musíte ale nastoupit na takový spoj, který má u jedničky i ikonu letadla.

Třešničkou na dortu k bezchybnému Bergamu je bezplatná Wi-Fi. Ta je zde údajně nejlepší v celé Evropě, což v dnešní době ocení asi většina z nás.

Zeleň v Miláně

 

Letenky s RYANAIR:

Praha – Milán – Praha ➡ TERMÍNY

Ostrava – Milán – Ostrava ➡ TERMÍNY

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru