Connect with us

Novinky

Různorodost, inovace, kvalita aneb důvody, proč rádi létáme s Korean Air

Různorodost, inovace, kvalita aneb důvody, proč rádi létáme s Korean Air

Cestu s Korean air doporučujeme nadšencům cestování, fanouškům cizích kultur i zvědavým dobrodruhům. Heslem letecké společnosti je „Go Korean“ a za touto větou hledejte pozvánku na úplně jiný zážitek. Jiné jídlo, jiný design, prostě náhled do jiné kultury s důrazem na přesvědčení, že „jiné je dobré“.

Reklama

Jelikož věříme v to, že kvalita letecké společnosti se nejlépe zrcadlí na jakosti ekonomické třídy, budete se snažit poukázat na to, že v případě Korean Air neplatí, že rozmazluje jen cestující první a business (v případě Korean Air Prestige) třídy. Pojďme se tedy podívat na co všechno se můžete těšit během jejich letu…

1. Kvalita na palubě

Určitě se nemusíte bát toho, že se při dlouhém letu budete nudit. Můžete se podívat na oblíbený film – na výběr jsou hollywoodské hity, ale i díla asijské a evropské kinematografie nebo dokumenty. Můžete poslouchat hudbu nebo, pokud máte duši věčného dítěte, vybrat si nějakou hru v zábavním systému.

Na dlouhých letech se rozdávají komfortní balíčky se zubní pastou a bačkorami. A pokud vám ranní budík poskytuje pocit jistoty, stačí poprosit personál – vzbudí vás v požadovaném čase.

Osvětlení v letadle je nastavitelné, aby vyhovovalo různým činnostem, ať už jde o stravování nebo spánek. Krom toho, světla se stmívají a rozjasňují pozvolna, aby se oči dokázaly přizpůsobit.

2. Špičkový komfort ve vzduchu

Pojďme se podívat na to, jak se v ekonomické třídě vlastně sedí. Sedadla byla navrhnuta tak, aby cesta byla zároveň i oddychem, přičemž důraz byl kladen i na designovou stránku. Každý má svou vlastní LCD obrazovku. Korean Air momentálně nabízí svou klasickou ekonomickou třídu, ale na některé linky přepravce už nasadil tuhle multimediální zábavu.

Na každém letu je dostupná i toaleta s bezbariérovým přístupem, když už jsme u toho sezení…

3. Luxusní chutě

A to nejen podle nás, společnost Korean Air už dvakrát vyhrála prestižní cenu Mercurys, která se uděluje za cateringové služby na palubě. Ve své nabídce má různé typy jídel – čínskou, japonskou, ale i evropskou kuchyni, no a samozřejmě můžete ochutnat i korejská jídla. Ingredience přitom čerpá ze své vlastní farmy. A součástí menu jsou mimochodem i kvalitní vína.

V ekonomické třídě nabízí například i bibimbap (korejské jídlo z rýže), bibim nudle, Gondreabap, houbová jídla s rýží nebo smaženou pikantní chobotnici s rýží. Snacky mají též výborné, kimbap (korejská sushi rolka), ramen, pizza atd. To vše můžete mít na talíři, zaleží na tom, kam a kdy cestujete.

A nezapomínají ani na ty, kteří si nemůžou anebo ani nechtějí dát to, co by podle letenky měli dostat. Nabízejí speciální jídla pro děti, vegetariány, cestující se speciální dietou nebo náboženským přesvědčením.

4. Letadla – jen ta nejkrásnější

Pokud se v téhle problematice vyznáte, už podle názvu této podkapitolky vás napadají krásná letadla jako Dreamliner (Boeing 787) nebo Airbus A380. Samozřejmě, ve flotile Korean Air tato letadla nemůžou chybět. Kromě nich mají svá místa v hangáru například i letadla Boeing B777 s nejnovějšími aerodynamickými technologiemi, Boeing B747 a Airbus A330 s důrazem na šetrnost vůči přírodě anebo tichý Bombardier CS300.

5. Dostatečná příprava na cestu

Své sedadlo si můžete vybrat v dostatečném předstihu – už celých 361 dní před odletem (nejpozději ale 48 před plánovaným časem odletu, pokud cestujete v první třídě, tento čas se prodlouží na 24 hodin).

Letecká společnost má na své oficiální stránce zveřejněné tzv. „Heathy Travel Tips“ – doporučení na cestu ohledně zdraví a pocitu pohody. Jelikož prostředí v letadle je nahoře jiné než na zemi, už pochopením těchto rozdílů se dá organismus připravit ještě před cestou. Právě proto, kromě doporučení Korean Air uvádí přesné číselné informace například o teplotě v letadle, vlhkosti vzduchu, hluku apod.

6. Na dosah ruky i pro Čechy

Korean Air létá z Prahy do Soulu pondělky, středy a soboty, ale i neděle, úterky a čtvrtky ve spolupráci s leteckou společností ČSA. Jako věrný Pelipeckáři jste si určitě všimli, že jsme měli v nabídce i lety z Vídně, například na souostroví Palau anebo na Fidži.

A na závěr přidáváme krátké propagační video Korean Ar, abyste viděli, co znamená být jiný…

Přeloženo z Pelipecky.sk, autor původního článku Anna Ováryová.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru