Connect with us
Smartwings

Novinky

Smartwings už znají na všech kontinentech. Dnes přistály v Antarktidě

Smartwings už znají na všech kontinentech. Dnes přistály v Antarktidě

Ještě nedávno měla letecká společnost Smartwings Antarktidu na seznamu kontinentů, na kterých nepřistála. Dnešním dnem se ale situace mění, aerolinky totiž se svým Boeingem 737 MAX dosáhly i posledního vytyčeného cíle. Během letu na posádku nečekaly žádné zádrhele. Není divu, přípravě totiž věnovali několik měsíců.

Reklama

Důvodem cesty ovšem nebyla touha po dobití všech kontinentů. Za celou akcí stojí společnost Aircontact, která potřebovala dopravit členy Norského polárního institutu na výzkumnou stanici Troll Research Station.

Smartwings

Několik dní před samotným přistáním bylo pečlivě sledováno počasí a stav letiště. Tím to ale nekončilo. I během samotného letu dostávala posádka aktuální informace týkající se počasí, způsobilosti letiště a vyhodnocoval se také technický stav letadla.

Tři zkušení kapitáni prošli speciálním výcvikem. Součástí bylo dokonce absolvování kurzu přežití v arktických podmínkách. Naštěstí jej ale nepotřebovali, protože přistání proběhlo hladce. Letadlo dosedalo na 3 000 metrů dlouho a 60 metrů širokou dráhu Troll Airfield, která je umístěna na ledovci v nadmořské výšce 1 232 metrů. Ostatně, poddívej se na video, které Smartwings umístily na svůj Twitter.

Letecká společnost Smartwings má v plánu se na Antarktidu zanedlouho vrátit. Další let je plánován na únor.

Akční letenky Smartwings

Zdroj informací a fotografií: Facebook společnosti Smartwings

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru