Connect with us

Tipy

Větší prostor, více zavazadel, welcome drink. Třída Premium Economy Austrian Airlines

Větší prostor, více zavazadel, welcome drink. Třída Premium Economy Austrian Airlines

Pokud letíš se společností Austrian Airlines do vzdálenějších destinací a potřebuješ mít obvykle větší pohodlí, než v ekonomické třídě, ale pokud se ti nechce utratit větší sumy na letenku business třídou, vyber si tu zlatou střední cestu. Tento článek bude krátkým shrnutím toho, co ti třída Premium Economy Austrian Airlines nabídne.

Reklama

Široká sedadla, větší osobní prostor, zábava až 350 hodin

Sedadla ve třídě Premium Economy Austrian Airlines jsou pohodlná, prostor je praktický, dokáže se přizpůsobit tvým aktuálním potřebám a cestovatelské náladě. Ale přejděme k faktům. Šířka sedadel je téměř půlmetrová (48,3 cm), dokážeš je sklopit na 40°, nohy budou cestovat též v pohodlí díky opěrce celkem slušné velikosti. Pokud si tedy cestu letadlem přeješ využít na odpočinek, opři si hlavu o nastavitelné opěradlo a je to.

Nebo zapni palubní zábavní systém, který nabízí zábavu na 350 hodin. Nejnovější Oscarové filmy můžeš sledovat na 12-palcovém dotykovém monitoru, o kvalitu zvuku se postarají sluchátka s aktivním potlačením hluku.

Nebudou zklamaní ani ti, kteří by se na palubě věnovali raději práci. Svůj prostor můžou velmi snadno přeměnit na kancelář, k dispozici mají zásuvky s USB porty.

Sbal si víc věcí, na ponožky klidně zapomeň

Ponožky o hmotnosti 46 kg, to je celkem dost, že? Pokud cestuješ v Premium Economy Austrian Airlines, máš povoleno vzít si s sebou až 2 podpalubní zavazadla do 32kg. Co se týče osobních věcí a těch, které budeš na palubě určitě potřebovat, též můžeš být uvolněnější. Budou v bezpečí v prostoru pro příruční zavazadlo u tvého sedadla, které je samozřejmě větší, než v ekonomické třídě.

Pokud bys ale na něco zapomněl, nezoufej, možná to najdeš v komfortním balíčku. Je maličký, ale miloučký. A obsahuje praktické věci, jako například ponožky nebo špunty do uší.

Jídlo, pití, teplý ručník

Ještě si ani nesedneš a už jsi „obětí“ pohostinnosti rakouského národního leteckého dopravce. Přivítají tě totiž welcome drinkem. Krátce po odletu dostaneš nahřátý ručník, no a pak přichází na scénu, tedy, na tvůj talíř, hlavní hrdina gastronomického příběhu Premium Economy Austrian Airlines: 3 až 4-chdové menu. Na výběr budeš mít 3 hlavní jídla. Podle toho, ve které části dne cestuješ, dostaneš nějaký malý snack i před příletem do tvé destinace.

Nezapomeň ani na nápojový lístek, nealkoholické a alkoholické nápoje si můžeš objednat kdykoliv během letu, stejně jako kávu nebo čaj.

Pelipecky.sk, Anna Ováryová

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru